Стиль Japandi (джапанді) – інтер'єрний тренд, що виник в результаті змішування двох популярних напрямків – японського і скандинавського. Незважаючи на географічну віддаленість і значні відмінності менталітету, симбіоз є дуже гармонійним та відповідає сучасним уявленням про красу і практичності. Отже, розповідаємо, як виглядає інтер'єр в стилі japandi і як оформити квартиру з його допомогою.
Філософія japandi і особливості стилю
У стилі japandi поєднуються характерні особливості, загальні для двох напрямків дизайну – японського і скандинавського:
- Близькість до природи – натуральні матеріали та природна палітра.
- Простота і функціональність. Japandi – дуже практичний стиль інтер'єру, в ньому немає нічого зайвого. Грамотне зонування простору, прості форми і лінії, компактні меблі. Завдяки цьому він підійде навіть для невеликих квартир.
- Продумані системи зберігання – результат японської педантичності і скандинавської любові до порядку. Крім компактних шаф і стелажів для зберігання використовуються різноманітні органайзери, кошики, коробки і т.д.
Палітра
Вітається світла природна палітра. Вибирайте нейтральні базові відтінки, а також колір натуральної деревини. В інтер'єрі добре виглядають холодні відтінки – блакитний, світло-зелений, бірюзовий. Також важливий контраст. Наприклад, світлі стіни і підлога в поєднанні з темними меблями і декором. Для акцентування підійде чорний, синій або темно-сірий. Але можна і навпаки, стіни зробити темними, а меблі та текстиль – світлими.
Матеріали і обробка
Інтер'єри в стилі japandi тяжіють до натуральності. І особливо це стосується вибору матеріалів. Що підійде:
- деревина
- натуральний камінь
- кераміка
Інтер'єри в обох стилях відрізняються лаконічною монохромною обробкою стін, підлоги і стелі. Ця риса перейшла і до japandi.
Вибір меблів
Меблі в стилі japandi компактні і практичні. Вибирайте низькі моделі нейтральних кольорів, краще з ротангу або дерева. У скандинавських інтер'єрах частіше зустрічаються світлі меблі, в японських – темні. Тому можете використовувати різні відтінки і сорти деревини, головне, щоб меблі були простими і функціональними.
Текстиль та декор
Декоративна складова важлива, але вона не превалює над функціональністю. Тому використовуйте декор помірно. Підійде, наприклад, мінімалістичне панно або ненав'язлива картина на стіні. Ще краще, якщо це буде щось натуральне – живі квіти, керамічний посуд або вироби з дерева.
Текстиль – обов'язково натуральний і в помірній кількості. Однотонні світлі штори з льону чи бавовни, скатертина, кілька диванних подушок або яскравий килимок – цього буде достатньо, щоб підкреслити стилістику і прикрасити кімнату.
Стиль Japandi відмінно виглядає в інтер'єрі сучасної квартири. У ньому поєднуються риси двох стилів, тому він по-японськи мінімалістичний і по-скандинавськи затишний. Якщо ви цінуєте практичність, простоту і натуральність, обов'язково придивіться до нього уважніше. Це більше ніж стиль, це свого роду філософія – спокою, тиші і єднання з природою.