close
Головна » Новини » Килим на кухні – чи потрібен він в вашому інтер'єрі?
Килим на кухні – чи потрібен він в вашому інтер'єрі?
Хочете постелити килим на кухні, але вважаєте, що це непрактично? І дарма. Правильно обрана модель підкреслить дизайн і зробить кухню затишніше. Отже, розповідаємо, коли на кухні потрібен килим і які чинники враховувати при покупці, щоб позбутися від зайвого клопоту з чищенням.

Чи доречний килим на кухні – аргументи за і проти

Килим на кухні – цілком виправдане рішення. Крім декоративної функції він вирішує ще ряд важливих завдань:
  • Зігріває. Ходити по килиму набагато комфортніше, ніж по плитці. Особливо, якщо в сім'ї є маленькі діти. Ще один плюс – в разі випадкового падіння килим захистить від ударів.
  • Захищає підлогове покриття і посуд. Якщо на кухні постелили ламінат, килим захистить його від подряпин і інших механічних пошкоджень. Та й у склянок більше шансів вціліти при падінні на килим, ніж на голу підлогу.
  • Ділить простір. За допомогою килима можна виділити обідню групу, просто постеливши його під столом на кухні, чи візуально відокремити робочу зону від їдальні.
  • Підкреслює стилістику. Якщо кухня оформлена в скандинавському стилі або кантрі, невелика ткана доріжка стане завершальним штрихом інтер'єру.
Основний аргумент проти килима на кухні – трудомісткий догляд за ним. Особливо, якщо килим знаходиться в робочій зоні. Але, якщо уважно підійти до вибору моделі, можна звести ці труднощі майже до нуля.

Який килим підійде на кухню: основні критерії вибору

  • Колір
Світлий килим – не найкраще рішення для кухні. Навіть якщо він дуже красивий. Адже бруднитися такий килим буде набагато швидше. Краще вибрати насичений відтінок, який задасть тон і стане яскравим акцентом.
  •  Розмір
Якщо вибираєте килим для обідньої зони, то він повинен бути хоча б на 60 см більше меблевої групи. Так ви зможете вільно висувати стільці, не чіпляючись за край килима. Якщо стіл круглий, то килим може бути і невеликим – щоб висунуті стільці стояли на ньому тільки передніми ніжками.
  • Форма
Універсальне правило: вибирайте килим за формою кухні. Для квадратного приміщення підійде квадратний або круглий килим. Якщо кухня прямокутна, полотно може бути аналогічним або овальним. Але є й винятки. Наприклад, два невеликих круглих килимка візуально зроблять вузьку кухню більш пропорційною.
  • Матеріал
Основний критерій вибору – простота в догляді. Підходять натуральні матеріали з гладкою текстурою – бавовна, віскоза, льон. Вони легко чистяться і швидко сохнуть. Полотна з грубим плетінням, наприклад, рогожку або сизаль, чистити набагато важче.
  • Висота ворсу
Оптимальний вибір для кухні – килими з коротким ворсом або безворсові паласи. За ними простіше доглядати, та й рухати стільці зручніше.
Отже, краще рішення для кухні – килим з гладкою текстурою і коротким ворсом, а оптимально – без нього. Форму і розмір підбирайте, виходячи з планування кухні, розташування меблів і самого полотна.