Якісні штори, особливо, якщо шити їх самостійно чи на замовлення, не можуть коштувати дешево. Дізнайтеся, що впливає на їх вартість і як розрахувати потрібну кількість матеріалу.
З чого складається ціна штори
Ось лише найважливіші чинники, що впливають на вартість штор:
- Розмір вікна – найочевидніший параметр. Чим більше вікно, тим більше потрібно тканини на пошиття. При цьому враховуйте не ширину отвору, а довжину карниза.
- Конструкція. Чим складніше крій, чим більше шарів тканини, тим вище витрати на матеріал, і тому, на всю штору.
- Коефіцієнт збірки (КЗ). Чим він вищий, тим об'ємніша драпіровка. І тим більше матеріалу буде потрібно. Для тонких легких тканин (тюлю, органзи) КЗ становить 3–4, для щільних портьєрних матеріалів – до 2.
- Вид і якість матерії. Асортимент настільки широкий, що загальна вартість виробу може змінюватися в рази залежно від тканини. Критерії до зовнішнього вигляду і характеристик матеріалу у кожного свої, тому орієнтуйтеся на загальне оформлення кімнати і бюджет.
- Декор і деталі. Фурнітура, підкладка, тасьма, складна вишивка. Це те, що робить штору дорогою і візуально привабливішою. Навіть якщо на перший погляд вона здається простою. Наприклад, вартість тасьми для декору фіранки може дорівнювати вартості самої тканини (або навіть перевищувати її).
Хочете заощадити? Уважно розставляйте пріоритети. Ціна тканини зростає, якщо її обробляли спеціальними просоченнями – для більшої стійкості до забруднень, займання, вологи і т.д. Продумайте ваші вимоги до штор, щоб не переплачувати за зайві характеристики.
Як розрахувати витрати тканини на штори – простий і швидкий метод
1. Витрата по висоті тканини
Традиційно виділяють три варіанти довжини штор:
- на 1 см вище, ніж підвіконня;
- на 10-15 см нижче, ніж підвіконня;
- на 1 см вище рівня підлоги.
Щоб розрахувати висоту, до потрібної довжини додайте 3–5 см на підгин тканини знизу, а також запас для обробки зверху. Він залежить від типу кріплення:
- Спеціальна тасьма – додайте подвійну ширину тасьми для підгину і ще 2–3 см для бортика зверху. Тобто якщо тасьма у вас 5 см, то буде потрібно 12–13 см тканини.
- Петлі по верхньому краю завіси або прищіпки – потрібно передбачити 2–3 см, щоб обробити верхній край.
- Люверси – додайте до загальної довжини ширину підкладкової стрічки (зазвичай 10 15 см).
- Кулиска – додайте до довжини подвійну ширину самої кулиски (зазвичай від 5 до 15 см).
Порада. Якщо вибираєте тканину з великим малюнком, що повторюється, то до довжини додайте ще розмір одного рапорту (для симетричності візерунка).
2. Як розрахувати тканину на штори: витрата по ширині
Витрата по ширині знаходиться за допомогою формули:
довжина карниза х коефіцієнт збірки (КЗ)
До цього значення додайте ще по 5–10 см для обробки країв з обох сторін.
Наприклад, для карниза довжиною 3 метри і КЗ, рівному 3, ширина полотна складе:
3х3 = 9 м плюс ще 10–20 см на обробку бічних країв.
Якщо плануєте шити щільні штори, які будуть засмикуватися з двох сторін, потрібно обчислити ширину кожного полотна. Наприклад, при карнизі довжиною 4 метри і КЗ, що дорівнює 1,5, обчислення проводиться так:
4: 2 (кількість штор) х 1,5 = 3 м (ширина кожного полотна)
Аналогічним чином додайте до цього значення по 5–10 см для обробки країв з обох сторін.
Правильний розрахунок тканини на штори допоможе вам точно обчислити потрібну кількість матеріалу і вбереже від зайвих витрат.