close
Головна » Новини » Шовкова постільна білизна – правила вибору і догляду
Шовкова постільна білизна – правила вибору і догляду
Сон на шовковій постелі розслабляє і благотворно діє на організм. Не кажучи вже про те, що вона дивно приємна на дотик. Звичайно, якщо мова йде про якісний натуральний шовк, а не дешеву синтетику. Дізнайтеся, як правильно вибрати шовкову постільну білизну і як доглядати за нею.

Шовкова постільна білизна – задоволення для особливих моментів

Натуральний шовк – мабуть, найефектніша тканина, що використовується для пошиття постільної білизни. Він відрізняється пишним забарвленням і характерним переливчастим сяйвом, яке зберігається навіть після безлічі прань.
Натуральний шовк не дає усадку і не електризується. Це екологічно чиста, гіпоалергенна тканина, яка навіть має лікувальні властивості. А ще він відрізняється унікальною здатністю до терморегуляції. Жаркими літніми ночами шовкова постіль дарує відчуття прохолоди і свіжості, а взимку зігріває.
Є думка, що шовк слизький на дотик. Це не так. Він більш гладкий, ніж натуральна бавовна або льон, але вже після декількох прань білизна набуває дивну м'якість. На відміну від штучного шовку, який дійсно слизький.
При своїй делікатності матеріал дивно міцний, і при правильному догляді постільна білизна з шовку прослужить багато років.

Як вибрати шовкову постіль

Для пошиття ліжку використовують різні види шовку:
  • Шармез – найпоширеніший. Легкий, еластичний, відрізняється вираженим блиском з лицьового боку.
  • Хаботай – більш матовий. Він дешевше, ніж шармез, але менш міцний.
  • Малберрі – найдорожчий, елітний тип шовку. Гусениць, які його плетуть, тримають на спеціальній дієті з листя тутових дерев, а тканину виробляють тільки вручну.
  • Тусса – його отримують з гусениць дикого шовкопряда. Вимагає відбілювання, а його структура не така гладка, як у інших видів.
Ще один важливий показник – щільність тканини. Її вимірюють у спеціальних одиницях Mommy (Маммі, mm). Цей показник варіюється від 3 до 40 mm, для постелі – від 16 до 21. Чим він вищий, тим міцніше шовк. Для постільної білизни оптимальна тканина з щільністю 19 mm.

Як доглядати за шовковою постіллю

Шовк – дорога тканина, і, як і все цінне, примхливий у догляді. Білизна з нього вимагає делікатного прання, бажано в умовах професійної пральні. Вдома прати шовк теж можна – вручну чи при делікатному режимі на 30° С. При цьому не можна використовувати відбілювачі або хлорвмісні засоби для виведення плям.
Прасувати шовк потрібно теплою праскою і тільки з виворітного боку. Тканина при цьому має бути трохи вологою.
Натуральний шовк – цінний, унікальний за своїми якостями матеріал. І хоча він коштує недешево, комплект постільної білизни з нього буде не просто дорогою покупкою, але справжньою інвестицією в ваше здоров'я і міцний сон.