Комбінування двох видів шпалер – прийом не новий, але дотепер актуальний. І хоча традиційні світлий верх і темний низ вже не в моді, все одно можна знайти безліч вдалих комбінацій. Пропонуємо п'ять варіантів, як поєднувати шпалери різного кольору в інтер'єрі.
Два близьких відтінки на сусідніх стінах
Модний прийом, як поєднувати шпалери двох кольорів – використовуйте полотна спокійних близьких відтінків так, щоб стик знаходився в кутку. Можна відразу купити схожі однотонні шпалери або ж вибрати полотна під фарбування і пофарбувати їх самостійно.
Два схожих орнаменти на сусідніх стінах
Схожий прийом, як поєднувати різні шпалери, але вже з орнаментом. Все просто. Виберіть полотна в одній колірній гамі, з різним, але близьким орнаментом. Важливо правильно розставити акценти, щоб одні шпалери грали роль фонових, а інші привертали увагу.
Поєднуємо шпалери в інтер'єрі – акцентна стіна
Найголовніше – не помилитися з вибором стіни, тому що далеко не кожну можна робити акцентною. Наприклад, ви можете виділити стіну, розташовану за однією з функціональних зон – обіднім столом, диваном з кріслами або узголів'ям ліжка. Краще, якщо це буде стіна, яку видно відразу при вході в кімнату.
Важливий нюанс – акцентувати потрібно всю стіну, від кута до кута. Стики посередині кімнати зазвичай виглядають недоречно. Наприклад, якщо відріз шпалер посередині стіни виділяє зону дивана, то потім ви не зможете переставити його без шкоди для дизайну.
Також не рекомендуємо вибирати готові шпалери-компаньйони, якщо обидва полотна з активним візерунком. Вони будуть заглушати один одного, і ефекту не вийде.
Стик по вертикалі на одній стіні
Це один з небагатьох випадків, коли акцентними шпалерами можна обклеювати частину стіни – якщо потрібно візуально скорегувати поверхню.
Наприклад, в кімнаті є ніша, і ви хочете зробити її не такою помітною. Для цього виступаючу частину стіни обклеюють спокійними однотонними шпалерами, а в нішу поміщають активний орнамент. Завдяки візерунку вона візуально виступає вперед, і поверхня вирівнюється.
Схожий варіант – обклеїти яскравими контрастними шпалерами альков, в якому стоїть диван або ліжко.
Шпалери-картина
Деякі шпалери настільки ефектні і яскраві, що цілком здатні замінити собою картини. Просто укладіть невеликі шпалерні відрізи в молдинги та повісьте на світлу однотонну стіну. Особливо вдало цей прийом працює в невеликих кімнатах, які традиційно оздоблюються блідими однотонними полотнами і виглядають невиразно.
Важливе правило – контрастні шпалери повинні поєднуватися за кольором чи візерунком з іншими елементами дизайну. Наприклад, шторами або килимом.
Правильне поєднання шпалер зробить інтер'єр ефектним і виразним. За допомогою цього прийому ви зможете згладити недоліки планування або підкреслити окремі зони. Головне, вибирайте кольори та орнаменти для шпалер так, щоб вони не заглушали один одного. І пам'ятайте, що вдалих можливостей завжди більше, ніж здається, тому не бійтеся експериментувати!