Тенденція до екологічності в інтер'єрі, як і раніше, залишається актуальною. Втомившись від синтетики і імітацій, вдома ми прагнемо оточити себе затишними природними матеріалами. Натуральний льон – не виняток. І хоча до нього пред'являються цілком обґрунтовані претензії через грубу структуру і труднощі у догляді, льон в інтер'єрі дуже ефектний. Дізнайтеся, як використовувати цю тканину в оформленні квартири і доглядати за виробами з неї.
Особливості лляної матерії: як обіграти в інтер'єрі
Льон – натуральний, дихаючий, дуже гарний матеріал. Він щільний, тому годиться як для оформлення вікон, так і для оббивки. Але є певні причини, через які його не поспішають використовувати для меблів або штор. І насамперед це:
- Грубувата структура
Але насправді льон дуже різний. Є щільний і жорсткий, який добре підходить для оббивки меблів. Або більш м'який, він лягає ефектними складками і відмінно підійде для штор чи покривал. А буває зовсім тоненький і напівпрозорий, який просвічується на сонці і більше нагадує тюль. Іноді таку матерію прикрашають вишивкою або набивним малюнком, і виглядає вона просто чарівно.
- Усадка
Це основна претензія, що пред'являється до льону. Дійсно, тканина сідає після прання, навіть незважаючи на спеціальну обробку. Тому, якщо ви збираєтеся комбінувати льон з іншими тканинами, вибирайте матеріали з великою усадкою. Інакше виріб втратить форму.
- Чутливість до сонячних променів
Натуральний льон швидко вигорає на сонці. Враховуйте це, якщо збираєтеся використовувати тканину для штор. Щоб уникнути вигоряння, шийте штори з підкладкою. Важливий нюанс: при покупці підкладкового матеріалу вибирайте тканини, близькі по щільності.
В які інтер'єрні стилі впишеться льон
Натуральна магія льону прикрасить будь-яку квартиру. Але найкраще він проявляє себе в таких стилях:
- Класика. Довгі хвилясті портьєри з підхопленнями і ламбрекенами доречні в класичних інтер'єрах з їх схильністю до всього натурального і дорогого. Порада: використовуйте льон в поєднанні з благородними матеріалами, такими, як шовк або оксамит. Такий контраст виглядає дуже цікаво і ефектно.
- Прованс. Щільний льон, прикрашений вишивкою, стрічками та мереживом – справжня знахідка для інтер'єрів в стилі прованс. Використовуйте його не тільки для фіранок, але і скатертини, подушок і чохлів для стільців.
- Скандинавський. Світлі і легкі лляні штори, покривала і подушки бездоганно вписуються в стилістику сканди інтер'єрів. Головне, не перевантажуйте їх декором, в цьому разі льон гарний сам по собі.
- Кантрі. Короткі лляні штори з оборками або бантами відмінно виглядатимуть на кухні в стилі кантрі.
Як доглядати за виробами з натурального льону
Льон треба прати в теплій воді на делікатному режимі, а віджимати вручну або на низькій швидкості, щоб не пошкодити тканину. При пранні додавайте в воду спеціальні пом'якшувальні засоби.
Прасувати льон потрібно вологим. Якщо пересушити тканину, залишаться жорсткі складки, від яких дуже складно позбутися. З іншого боку, матеріал можна і навіть потрібно гладити при високих температурах.
Щоб спростити догляд за лляними виробами, вибирайте тканини з невеликим вмістом синтетики. На зовнішню привабливість це ніяк не вплине.
Льон – благородна, ефектна матерія, яка створює в будинку відчуття свободи і свіжості. Природна краса і приємна палітра відтінків від молочного до темно-сірого, які відмінно поєднуються між собою. А з часом льон стає тільки краще – м'якше, приємніше. Заради цього варто змиритися з невеликими труднощами, пов'язаними з доглядом, чи не так?