При оформленні вікна левова частка уваги приділяється вибору штори. А карниз сприймається лише як незначна функціональна деталь. І дарма. Адже він може візуально розширити простір, приховати недоліки кімнати і підкреслити її стилістику. Отже, як вибрати карниз, щоб він став справжньою прикрасою вашої кімнати?
Типи кріплення – настінний або стельовий
За типом кріплення карнизи діляться на настінні і стельові.
- Настінні – як правило, складаються з штанги для штори і двох або трьох кронштейнів для кріплення до стіни. Для фіксації штор використовуються кільця або гачки. Настінні карнизи просто монтуються, надійні і поєднуються з більшістю інтер'єрних стилів. З іншого боку, вони візуально зменшують висоту стель.
- Стельові – кріпляться безпосередньо до стелі. Вони функціональні і часто приховані від очей у вузькій ніші або багеті. Їх можна кріпити на будь-якій відстані від віконного отвору, а також встановлювати криволінійні конструкції, наприклад, кутові або еркерні. Крім того, стельовий карниз дає можливість навішувати до чотирьох рядів фіранок, а значить, більший простір для дизайнерської фантазії. До мінусів відноситься складна установка, особливо при навішуванні конструкції на натяжні стелі.
За матеріалом карнизи діляться на дерев'яні, пластикові і металеві:
- Дерев'яні моделі практичні і довговічні. Особливо ефектно виглядають в стилях кантрі, класика і прованс.
- Пластикові конструкції найдоступніші. Вони виглядають акуратно і добре підходять для простих інтер'єрів. Але важкі і масивні штори вішати на них не рекомендується.
- Металеві карнизи дуже ефектні і міцні. Але і самі по собі вони досить важкі, тому вимагають надійного кріплення.
Як вибрати карниз для штори – основні різновиди
У продажу є карнизи різних форм і моделей. Найбільш популярні:
- Круглі – універсальні, практичні, прості в установці. З двох сторін доповнюються декоративними наконечниками – флеронами.
- Струнні – являють собою тонкий сталевий трос, натягнутий між двома кронштейнами. Прості в догляді, непомітні, компактні. Але на них можна навішувати тільки легкі завіси.
- Багетні – доповнюються красивою різьбленою планкою, яка приховує елементи конструкції і прикрашає інтер'єр. Іноді під нею є місце для підсвічування.
- Профільні – несуть виключно функціональне навантаження. Сама напрямна прихована під завісою, ламбрекеном або в ніші під стелею. Бувають прямими і вигнутими.
- Еркерні – мають округлу форму, тому штора навішується паралельно до вигинів стіни.
Як підібрати карниз під стилістику кімнати
- Класичні та неокласичні інтер'єри прикрасить витончена кругла або багетна модель з дерева або металу.
- Для мінімалізму і стилю хай-тек оптимальний лаконічний струнний карниз.
- Стилістку лофт підкреслить масивний кований виріб.
- Для стилю модерн краще купити карниз лаконічної форми без декоративних елементів.
- Етнічний стиль, бароко, ампір – можна сміливо вибирати вигадливий карниз з флеронами, інкрустацією і іншими декоративними елементами.