close
Головна » Новини » Як вибрати тканину для оббивки меблів - види і особливості
Як вибрати тканину для оббивки меблів - види і особливості
Оббивка улюбленого дивана зіпсувалась або вигоріла на сонці, але сам він ще міцний? В такому разі не поспішайте від нього позбавлятися. Повернути привабливість добротних меблів можна просто за допомогою нової оббивки. Дізнайтеся, яку тканину краще вибрати і на що звернути увагу при покупці.

Загальні рекомендації по вибору оббивної тканини

Перше, що звертає на себе увагу – зовнішній вигляд текстилю. Оббивка повинна гармоніювати з колірною гамою кімнати. Рекомендуємо заздалегідь визначитися з відтінком і дизайном, щоб вас не бентежило розмаїття тканин в продажу. А при покупці обов'язково зверніть увагу на характеристики, від яких залежить якість тканини:
  • Зносостійкість – визначає, скільки прослужить оббивка. Вимірюється кількістю циклів на стирання – кращі зразки оббивної тканини витримують більше 20 тисяч циклів.
  • Щільність – також впливає на міцність матеріалу. Повинна бути не менше, ніж 200 г на кв.м, але точне значення залежить від типу тканини.
  • Світлостійкість – визначає, наскільки оббивна тканина чутлива до вигорання під дією сонячних променів. Нормальним вважається показник 3,5, але краще вибирати моделі зі значенням 4 і вище.
Також варто звернути увагу на вогнестійкість матеріалу, пілінгуємість (схильність до утворення катишків) і наявність спеціального просочення, що захищає від забруднень і неприємних запахів.

Яку тканину вибрати для оббивки меблів – види і особливості

У продажу представлено багато видів оббивних тканин. Поставтеся до вибору серйозно, адже від властивостей матеріалу безпосередньо залежить його довговічність і практичність.
Отже, за складом тканини для оббивки діляться на:
  • Натуральні – тканини, склад яких мінімум на 30% складається з волокон природного походження: бавовняних, лляних, вовняних. Вони екологічні, добре пропускають повітря і приємніші до тіла. Але в порівнянні з синтетичними тканинами натуральні мають ряд недоліків – швидше зношуються, втрачають колір і вигоряють на сонці.
  • Синтетичні - до цієї групи належать, наприклад, нейлон, акрил і поліестер. Вони прості в догляді і довговічні, менше схильні до усадки і вигорання. Але синтетика гірше пропускає повітря і накопичує статичну електрику.
  • Штучні – виробляються промисловим шляхом з натуральних волокон (наприклад, віскоза). М'які і приємні на дотик, але швидко зношуються.
За технологією виробництва найбільш популярні:
  • Гобелен – щільна і довговічна ткана матерія з перехресним плетінням. Найнатуральніша з оббивних тканин, тому підійде, якщо диван використовується в якості спального місця.
  • Флок – міцний, зносостійкий і легко чиститься, завдяки чому відмінно впишеться в інтер'єр вітальні.
  • Велюр – м'який та приємний на дотик. Досить простий в догляді і екологічний, тому добре підійде для спального дивана.
  • Жаккард – гладке і досить тонке полотно, яке використовується переважно для меблів в класичному стилі. Не так легко чиститься, як інші тканини, зате ефектно виглядає.
  • Шенілл – приємний на дотик, екологічний, міцний. Натуральний шенілл відмінно підійде для дивана в дитячій кімнаті.
  • Букле – виробляється з буклірованих ниток, тому має характерну вузелкову структуру. Може бути як однотонною, так і строкатою. Оббивка з букле добре чиститься і прослужить довгі роки.
Нагадуємо, що міцні і якісні оббивні тканини від кращих європейських виробників ви завжди знайдете в нашому каталозі. Зробіть будинок затишним разом з нами!