close
Головна » Новини » Із чого шиють постільну білизну – порівняння популярних матеріалів
Із чого шиють постільну білизну – порівняння популярних матеріалів
Як же приємно після складного робочого дня влягтись в улюблене ліжко. Простирадла виділяють аромат свіжості, а до подушки так і хочеться притиснутись щокою. Але, якщо білизна електризується, під ковдрою жарко, а тканина жорстка або в катишках, відпочинок буде зіпсований. Щоб сон завжди був солодким, при виборі нового комплекту орієнтуйтеся не тільки на гарний зовнішній вигляд, але і на матеріал для постільної білизни.

Який матеріал краще для постільної білизни – критерії вибору

Перший критерій вибору тканини – натуральність. Синтетичні матеріали не годяться, так як погано пропускають повітря і вологу, і шкіра під ними не дихає. Інша справа – натуральні тканини – бавовна, шовк, льон. Вони не електризуються і добре підтримують терморегуляцію, тому спати на такій білизні завжди приємно.
Також звертайте увагу на:
  • Щільність тканини. Чим вона вища, тим довше прослужить комплект. Її показники зазначаються на упаковці з комплектом і коливаються від 20 до 280 ниток на 1 кв. см.
  • Товщину волокон. Для постільної білизни використовуються матеріали з найтоншими ниточками. За рахунок цього полотно залишається легким і повітряним навіть при високій щільності.
  • Гігроскопічність. Чим вона вища, тим краще тканина поглинає вологу. Завдяки цьому зберігається відчуття сухості, а постіль не електризується.
Виходячи з цих критеріїв, оцінимо популярні тканини і виберемо найкращий матеріал для постільної білизни.

Бавовняні тканини – порівняння

Всі бавовняні тканини добре пропускають повітря. Вони прості у догляді, гіпоалергенні і не накопичують статичну електрику. Спати на білизні з бавовни приємно і взимку і влітку. Залежно від виду переплетення виділяють різні типи полотна:
  • Бязь – поширений матеріал для постільної білизни. Це тонка, недорога матерія, яка добре переться і зберігає яскравість фарби. Але її відрізняє невисока щільність (35-40 н./кв.см), тому комплект білизни прослужить лише кілька років.
  • Батист – легка, майже невагома матерія. Дуже приємна на дотик, але переплетення нещільне (20-30 н./кв.см). Тому батисту протипоказані часті прання. Це гарна дорога білизна для особливих випадків, але ніяк не для повсякденного використання.
  • Поплін – відрізняється від бязі іншим переплетенням ниток – з дрібним рубчиком. Завдяки цьому щільність матері підвищується до 65-80 н./кв.см а всі переваги бавовняних тканин зберігаються.
  • Ранфорс – від бязі і попліну його відрізняє діагональне плетіння, щільність якого становить близько 80 н./кв.см. Матерія добре поглинає вологу – на такій білизні не спітнієш навіть в сильну спеку. А ще ранфорс гладкий і приємний на дотик, тому підходить для пошиття дитячої білизни.
  • Сатин – завдяки особливому скручуванню волокон це найгладша і найщільніша з бавовняних матерій (120-260 н./кв.см). Постільна білизна з сатину без проблем витримає більше 300 прань, не втрачаючи краси і яскравості фарб. Завдяки м'якості і приємному блиску, зовні він майже не відрізняється від шовку. Але і коштує сатин дорожче інших бавовняних тканин.

Інші натуральні матеріали – льон, шовк і бамбук

  • Шовк. Вироби з нього легкі, приємні на дотик і дивовижно красиві. Така білизна подарує вам комфортний сон і справжнє естетичне задоволення. У продажу є турецький, китайський та японський шовк. Останній – найдорожчий, щільний (до 280 н./кв.см) і довговічний. Японський шовк найкраще пропускає повітря і підлаштовується під температуру тіла і приміщення – взимку в ньому тепло, а влітку прохолодно. З іншого боку, шовк складніший у догляді. Він не виносить сонячних променів, а прати його можна тільки вручну.
  • Льон – міцний і довговічний, але грубуватий на дотик. Як і інші натуральні матеріали, він добре пропускає повітря і дуже гігроскопічний. Щільність льону коливається від 130 до 180 ниток на кв.см. Але при цьому полотно швидко мнеться і погано прасується. Щоб спростити догляд за тканиною, в її склад часто додають бавовняні волокна.
  • Бамбук – міцне (120-160 ниток на кв.см.), приємне на дотик полотно. Воно добре вбирає вологу, не електризується і має антимікробні властивості. На дотик матерія м'якше, ніж бавовна, і шовковиста.
Отже, з якого матеріалу купити постільну білизну? Якщо говорити про характеристики тканин, кращими будуть натуральний шовк і сатин. Така білизна прослужить багато років, зберігаючи красу. Але по співвідношенню ціни і якості більш вдалим варіантом можна назвати ранфорс – білизна з нього коштує дешевше, ніж сатинова, але практично не поступається у характеристиках.
Не варто економити на матеріалах для постільної білизни. Адже комплект з якісної натуральної тканини прослужить багато років, зберігаючи міцність, красу і – найголовніше – здоровий і солодкий сон.