Натуральні кольори, грубі форми та максимальна наближеність до природи. Все це гармонійно поєднується у стилі рустик. Це сільський стиль, і він більше підходить для заміського будинку, проте багато елементів і прийомів органічно виглядатимуть і в невеликому просторі. Розповідаємо, як використовувати стиль рустик в інтер'єрі міської квартири
Стиль рустик в інтер'єрі – особливості
В основі стилю лежить максимальна наближеність до природи та брутальність оформлення. Це прості лінії та необроблена фактура поверхонь. Шорсткості, тріщини та відколи в цьому стилі не дефекти, а необхідна умова обробки.
Рустик потребує достатньої площі. Велика кількість дерев'яних поверхонь і масивні меблі, які використовуються в інтер'єрі, будуть важко виглядати в невеликому приміщенні. Щоб простір не виглядав перевантаженим, у ньому має залишатися достатньо вільного місця та повітря. Тож це хороший варіант для заміського будинку чи дачі. Але окремі елементи стилю рустик можна використовувати і в квартирі.
Матеріали та оздоблення в стилі рустик
Основні оздоблювальні матеріали – деревина та натуральний камінь. Деревом можна оформляти все: стіни, підлогу і навіть стелю. Так, один із найвідоміших елементів рустика – стельові дерев'яні балки.
У міській квартирі навряд чи вдасться використати дерево так вільно. Тому підлогу можна застелити ламінатом під деревину, а стіни просто пофарбувати у світлий нейтральний відтінок.
Шпалери в стилі рустик не використовуються.
Палітра відтінків
Так як основний для рустика матеріал – це дерево, то палітра будується навколо теплих коричневих відтінків. Візьміть за основу природні поєднання деревних кольорів із зеленим, бежевим, а також приглушеними відтінками жовтого та червоного.
Це тепла і проста палітра, в якій буде недоречна строкатість та надто яскраві фарби.
Меблі в стилі рустик
До меблів застосовні самі вимоги, що й до загального оформлення. Так, рустикальний стиль в інтер'єрі неможливий без масивних дерев'яних виробів.
М'які меблі вибираються зі шкіри, хутра або однотонного текстилю.
У спальні та вітальні краще відмовитися від традиційних систем зберігання та замінити їх на стилізовані шафи або навіть скрині.
Щоб кухонна техніка не сперечалася із загальною стилістикою інтер'єру, необхідно замаскувати її стилізованими фасадами з дерева.
Інтер'єр у стилі рустик: текстиль та декор
Текстиль в інтер'єрі у стилі рустик майже не використовується. Максимум, що можна зробити – це постелити на підлогу килим із джуту або бавовни, а вікна оформити однотонними лаконічними портьєрами в підлогу з важкої тканини.
А ось декор, навпаки, важливий – він врівноважує грубість оздоблення. Використовуйте для прикраси квартири ковані вироби: свічники, фурнітуру, світильники. Добре впишеться в інтер'єр дерев'яна скриня або камін, стилізований під сільське вогнище.
Інтер'єри в стилі рустик виглядають колоритно і яскраво, але водночас просто й органічно. Спробуйте використати його елементи для оформлення квартири, щоб відчути себе ближче до природи.