Глянець – простий спосіб додати в інтер'єр повітря та світла. І, хоча сучасні стилі рекомендують відмовлятися від блиску на користь затишних матових текстур, у деяких випадках без блискучих елементів не обійтися. Розповідаємо, чи доречні глянцеві покриття в інтер'єрі та як правильно вписати їх в оформлення кімнат.
Переваги та недоліки глянцевих покриттів
Використовуйте глянсові поверхні з обережністю. У надмірній кількості вони можуть, навпаки, лише зіпсувати ефект. Розглянемо, чим добрий глянець, у яких випадках він доречний, а в яких краще відмовитися від блискучих матеріалів та покриттів.
Переваги глянцю в інтер'єрі
- Зорово розширюють простір – завдяки здатності відбивати світло. Тому глянсові стіни підходять для маленьких приміщень, особливо кухонь та ванних кімнат.
- Додає світла – глянсові поверхні роблять будь-яке приміщення світлішим, а також наповнюють його красивими відблисками. Найкраще з цим завданням справляються білі меблі та стіни.
- Добре виглядає в сучасних інтер'єрах – незамінний для квартир у стилі мінімалізм та хай-тек.
Недоліки
- У великій кількості глянець викликає тривогу – якщо в кімнаті занадто багато блиску та відблисків, вона виглядає холоднішою і не сприяє розслабленню. Тому небажано використовувати глянсове оздоблення та меблі для спальні.
- Більше марки – на глянці помітніші розлучення, сліди пальців та інші забруднення. Тому мити їх доведеться часто.
- Чутливий до прямого сонячного проміння – вони можуть змінити відтінок поверхні або її окремих ділянок.
Як використовувати глянець в інтер'єрі – ідеї
- Тримайте баланс
Врівноважуйте глянцеві поверхні та елементи за рахунок матових деталей, і навпаки. Наприклад, блискучу стіну можна пом'якшити дерев'яним столом, комодом або затишним диваном.
- Враховуйте відображення
Глянець відбиває. Тому важливо враховувати, що саме він відображатиме. Якщо панорамні вікна із чудовим виглядом – чудово. Головне, не забувати про почуття міри – від надлишку відбитків цілком може закрутитись голова.
- Глянцева кухня
Глянець привертає увагу приховуючи візуальний шум. Тому з його допомогою можна замаскувати безліч дрібних деталей, якими, як правило, перевантажена кухня.
Глянцеві поверхні добре працюють у сучасних інтер'єрах. Головне, не перевантажувати простір та пом'якшувати їх затишними матовими елементами.