Колір в інтер'єрі вирішує різні завдання. З його допомогою можна не тільки створити настрій, а й візуально зробити кімнату просторішою або підкреслити окремі архітектурні елементи. А ще завдяки кольору інтер'єр легко поділяється на окремі зони. Отже, розповідаємо про зонування кольором.
Зонування кольором стін
Це найпоширеніший варіант зонування. З його допомогою ви можете:
- Відокремити кухню від їдальні.
Якщо кухня з'єднана з вітальнею або їдальнею, не завжди доречно ділити їх за допомогою перегородки чи барної стійки. Особливо якщо простір невеликий. Набагато простіше провести межу за допомогою кольору. Наприклад, яскравіший або темніший кухонний блок у поєднанні зі світлою столовою зоною.
- Виділити робочу зону у вітальні.
Ділянку стін біля робочого столу оформіть у холодних або темніших відтінках. А зону для відпочинку та прийому гостей – у теплих, розслаблюючих тонах.
- Зонувати дитячу.
За допомогою кольору легко відокремити зону відпочинку від ігрової або навчальної зони. Для цього зробіть одну з них світлою, а іншу більш яскравою. Якщо в кімнаті мешкають дві дитини, різний відтінок стін допоможе виділити особистий простір для кожного з них. Особливо це важливо, якщо діти різностатеві.
Інші прийоми зонування кімнати кольором
- Зонування підлоги
Покриття для підлоги різних відтінків – ще один простий варіант зонування. Особливо актуально це для невеликих студій, де простір плавно переходить із однієї зони до іншої. Наприклад, за допомогою цього прийому ви можете відокремити передпокій від вітальні або кухню від столової зони.
- Декор для зонування
Як варіант можна використовувати декор різних відтінків. Наприклад, якщо інтер'єр витриманий у спокійних відтінках, зонування за допомогою декору допоможе зробити його більш виразним і підкреслити окремі функціональні зони.
Часто зустрічаються комбінації цих прийомів. В цілому, зонування інтер'єру квартири кольором – це зручний спосіб розділити місце, не захаращуючи його меблями і перегородками. Головне, продумати колірне рішення кожної зони.