close
Головна » Новини » Як використовувати оливковий колір в інтер'єрі
Як використовувати оливковий колір в інтер'єрі
Оливковий колір – комфортний та спокійний відтінок, що добре впливає на настрій. До того ж, у 2022 році саме теплий світло-оливковий відтінок «Оливкова гілка» обраний відтінком року за версією компанії PPG. Тому придивіться уважніше: може це саме той колір, який необхідний вашому інтер'єру?

Як використовувати оливковий колір в інтер'єрі

Оливковий колір можна отримати, змішавши зелений, жовтий та сірий. Залежно від пропорції можна отримати тепліші або холодніші відтінки. Світло-оливковий – нейтральний, він вдало підійде на роль основного у вітальні, спальні або їдальні. Він створює м'яку приємну атмосферу затишку та захищеності. Як і більшість інших відтінків зеленого, оливковий символізує оновлення і добре впливає на психоемоційний стан. Темніші оливкові тони підійдуть на роль додаткових.
Зважайте на те, що оливковий колір поглинає світло, тому бажано використовувати його в кімнатах з гарним освітленням. При цьому світло не повинно бути холодним, інакше оливковий здаватиметься болотним.

Як поєднувати оливковий колір в інтер'єрі

Бажано поєднувати оливковий з іншими кольорами. Якщо його занадто багато, інтер'єр може виглядати монотонним і навіть гнітючим. Пропонуємо п'ять вдалих поєднань оливкового в інтер'єрі:
  • З бежевим та коричневим. Вибирайте теплі відтінки бежевого та коричневого: карамельний, пісочний, шоколадний. Вони додадуть оливковому інтер'єру затишку та спокою.
  • З жовтим. Такий інтер'єр виглядає життєрадісно та енергійно. Для балансу додайте білий.
  • З білим – оптимально додавати білий колір у вигляді декору та текстилю: штор, покривала або скатертини.
  • З помаранчевим – наприклад, морквяним або апельсиновим. Таке поєднання заряджає енергією та покращує апетит, тому добре підійде для кухні чи їдальні.
  • Із сірим. Він підкреслить багатство оливкового кольору та надасть йому елегантності. Особливо вдало виглядають темно-сірі елементи.
Інтер'єр в оливкових відтінках теплий, гармонійний та спокійний. Він допомагає розслабитися та почуватися комфортно. Тому сміливо додавайте його в оформлення квартири чи окремих кімнат.