close
Головна » Новини » Як вибрати фартух для кухні – популярні матеріали і їх особливості
Як вибрати фартух для кухні – популярні матеріали і їх особливості
Керамічна плитка – популярний, але не єдиний матеріал для кухонного фартуха. Сьогодні можливості оформлення робочої стінки набагато ширше. Отже, давайте порівняємо популярні матеріали і дізнаємося, який фартух для кухні найпрактичніший.

Керамічна плитка

Плитка – традиційний варіант для тих, хто вибирає звичні і зрозумілі рішення. І незважаючи на безліч альтернативних матеріалів, кераміка не втрачає популярності. Вона практична і міцна, а багатство забарвлень, візерунків і розмірів дозволяє підібрати обробку для будь-якого інтер'єру. 
Інші переваги:
  • довговічність – правильно укладена кераміка прослужить вам десятиліттями, зберігаючи всі властивості і привабливість;
  • простота в догляді – плитку легко чистити, вона стійка до вологи і миючих засобів;
  • екологічність – кераміка не викликає алергії і безпечна для навколишнього середовища.
Є й мінуси. Укладання плитки – трудомісткий процес, який займає багато часу. Додамо до цього неминучу пил і бруд при ремонті. Але, незважаючи на ці невеликі недоліки, кераміка залишається оптимальним варіантом по співвідношенню ціни і якості.
Порада: При покупці зверніть увагу на фактуру - для кухні краще вибрати плитку з гладкою глянцевою поверхнею. Її легше відмити від жиру або соусу, ніж рельєфну.

Скляний фартух для кухні

Загартоване скло так само практично, як і кераміка, і при цьому дуже ефектно виглядає. На кухні використовують панелі товщиною 6 і 8 мм в різному оформленні – прозорі, матові, дзеркальні. Особливо ефектно виглядає скіналі - скляна панель з фотодруком.
Переваги таких фартухів:
  • монтаж займе всього дві-три години – без швів, пилу і бруду!
  • завдяки різноманітному оформлення ви легко підберете панель під будь-який дизайн кухні.
  • скло легко миється і абсолютно не вбирає вологу, жир і запахи.
З іншого боку, плями і сліди від пальців на склі помітніше, ніж на плитці. Тому мити робочу стінку доведеться частіше. Та й вартість у скляних панелей поки висока.
Важливо: укладання скляного фартуха вимагає особливої ​​обережності. Необережний удар з торця може розбити панель на дрібні осколки. При цьому фартух можна монтувати тільки на абсолютно рівну поверхню.

Пластикові та МДФ-панелі

Фартух для кухні з пластика - найекономніший варіант. Підходить для тимчасового ремонту – наприклад, якщо ви живете в орендованій квартирі і хочете освіжити інтер'єр, особливо не вкладаючись. 
Переваги:
  • Простий монтаж, з яким впорається навіть новачок. Клеїти панель можна прямо на стару плитку.
  • Багата палітра кольорів і малюнків – у продажу зустрічаються матові, глянцеві і рельєфні панелі, зокрема, під камінь, кераміку або дерево.
Недоліки:
  • Неестетичні стики між листами, які доведеться маскувати алюмінієвим профілем.
  • Короткий термін служби – пластиковий фартух доведеться міняти вже через три-чотири роки.
  • Пластик швидко вбирає в себе вологу, запахи з кухні і жир. Згодом його поверхня пожовтіє, а при спробі почистити її абразивами або жорсткою щіткою, малюнок легко зітреться.
  • Через високу вологість на кухні під панеллю створюються ідеальні умови для розвитку цвілі. А при нагріванні пластик виділяє в повітря шкідливі речовини.
Зверніть увагу: фартух з пластика не можна встановлювати біля газової плити. Це допускається, тільки якщо плита оснащена кришкою, яка захистить панель від перегріву.
Ще один бюджетний варіант – фартух для кухні з МДФ. Він міцніше, ніж пластиковий і прослужить довше, але і недоліків має багато. При нагріванні панель виділяє шкідливі речовини, до того ж, МДФ відрізняється високим ступенем горючості і швидко деформується під дією вологи.

Натуральний і штучний камінь

Керамограніт, клінкер і велика галька відмінно підходять для оформлення робочої стінки. Особливо вдало вони будуть виглядати, якщо кухня виконана в стилі лофт. Не менш ефектний штучний камінь.
Переваги:
  • Довговічність. Такий фартух буде служити, поки не набридне. Навіть якщо на поверхні з'являться подряпини, камінь легко відреставрувати.
  • Стійкість до вологи і високих температур.
  • Екологічність.
Недоліки:
  • Висока ціна.
  • Складна установка, що вимагає досвіду і спеціальних навичок.
  • Обмежений вибір кольорів і текстур – камінь впишеться не в кожен інтер'єр.
Отже, який фартух вибрати на кухню? Якщо ви не хочете вкладатися в ремонт або робите його на деякий час, найпростіше поставити пластикову панель або з МДФ. Але вже через три-чотири роки її доведеться міняти. Якщо ж ви хочете купити фартух для кухні на довгі роки, радимо не економити і вибирати з більш практичних матеріалів – каменю, скла чи кераміки.