close
Головна » Новини » Баланс в інтер'єрі – що це таке і як його досягти
Баланс в інтер'єрі – що це таке і як його досягти
Щоб інтер'єр виглядав гармонійним, все у ньому має бути у рівновазі. Відтінки, фактури і розміри потрібно підбирати так, щоб вони візуально доповнювали один одного. Це і є баланс в інтер'єрі. Розповідаємо, що це таке і як його досягти.

Баланс в інтер'єрі – що це таке

Під балансом розуміється таке розташування меблів і інших деталей інтер'єру, щоб одні елементи врівноважували інші.
Візуальна вага залежить не тільки від розміру, але і від кольору, форми і фактури. Наприклад, при рівному розмірі квадратні предмети здаються більше круглих. А яскраві відтінки володіють більшою візуальною вагою, ніж нейтральні.
Як домогтися гармонійності? Є три основних способи створити баланс – симетричний, асиметричний і радіальний.
  • Найпростіше добитися балансу за допомогою симетричної композиції, коли однакові предмети знаходяться симетрично композиційному центру.
  • Більш цікавий ефект досягається за допомогою асиметричного балансу. Предмети також мають однакову візуальну вагу, але відрізняються за формою, кольором або фактурою.
  • Ще один спосіб створення балансу – радіальний. В цьому разі предмети розташовуються навколо центральної точки по колу. Прикладом може бути круглий обідній стіл зі стільцями.

Як домогтися балансу в інтер'єрі: основні прийоми

  • Баланс кольору
Повністю холодний або повністю теплий інтер'єр виглядає нудно. Набагато цікавіше комбінувати контрастні відтінки з протилежних фрагментів колірного кола.
Нейтральні і яскраві відтінки розміщуйте в інтер'єрі в пропорції 80 до 20. 80% інтер'єру – нейтральні, а ще 20% – яскраві. Причому під нейтральними слід розуміти фонові ахроматичні відтінки (білий, сірий, пісочний, чорний).
  • Баланс фактури
Текстура дозволяє створювати баланс в інтер'єрі квартири і в рамках одного кольору. У різних предметів своя фактура – у одних гладка, інших – більш груба, шорстка. На глянсовій гладкій поверхні погляд ковзає швидше, ніж на грубій або матовій. Але тактильні елементи додають затишку і настрою.
  • Баланс ваги
Прості лаконічні меблі з прозорих матеріалів і без зайвих деталей виглядають легше, ніж масивні, яскраві і з вираженою фактурою. А відкриті ящики і полиці – легше закритих. Щоб простір виглядав гармонійним, комбінуйте легкі і важкі предмети. Наприклад, скляний столик візуально врівноважить масивні м'які меблі.
Скласти збалансовану композицію не просто. Але результат вартий цих зусиль. Адже саме такий інтер'єр буде виглядати гармонійним і цілісним.