Виступи і зайві кути, ніші і закруглені стіни. Кімната нестандартної форми вимагає відповідних рішень. У ній складніше зонувати простір, вибрати і розставити меблі. Але є способи перетворити ці складнощі в переваги.
Отже, розповідаємо, як продумати дизайн кімнати неправильної форми і зручно організувати простір.
Складнощі неправильного планування
- Втрачаються квадратні метри
Як не крути, а повноцінно обставити кімнату і задіяти весь простір не вийде – неминуче залишаться ніші і вільні кути.
- Складно вибрати і розташувати меблі
Розстановка меблів може стати серйозною проблемою, якщо кімната трикутна або трапецієподібна. Це залишає мало варіантів для розміщення прямокутних меблів – ліжка, шафи або столу. А ставити їх в центрі кімнати не завжди зручно. До того ж великі прямокутні предмети підкреслюють неправильну форму приміщення.
Тому доводиться купувати меблі на замовлення, а це набагато дорожче.
- Складно продумати дизайн
У кімнатах нестандартної форми складніше зонувати простір і продумувати ергономічний дизайн. Можливо, для вирішення цього питання потрібна допомога фахівців і професійний дизайн-проект
Але більшість цих труднощів можна обійти. Головне, щоб нестандартна кімната була вашим бажанням, а не вимушеною незручністю.
Дизайн кімнати неправильної форми – поради по організації простору
Перед покупкою квартири уважно вивчіть планування. Дивіться на будь-які відхилення від стандартних прямокутних кімнат. Виступи на стінах, ніші, непрямі кути – все це може створити складнощі при виборі і реалізації планувального рішення.
Що робити, якщо квартира вже куплена?
Зробіть студію
Приміщення неправильної форми підійде для організації кухні-вітальні. Завдяки тому, що вона візуально ділиться на кілька зон, ви можете використовувати різні ділянки кімнати для кухні, їдальні і м'якої меблевої групи.
Наприклад, створюючи дизайн кімнати-трапеції, в широкій частині приміщення можна влаштувати кухню і їдальню, а у вузькій частині біля вікна розташувати м'яку меблеву групу. Також зона відпочинку вдало вписується в закруглену нішу біля еркерних вікон.
Зробіть перепланування
З двох зол прийнято вибирати менше. Тому можна зробити кімнату рівнішою завдяки коридору, вбиральні чи кільком метрам вільного простору. Але для цього доведеться наростити або перенести стіну.
Об'єднайте кімнати
Чим більше кімната, тим менше привертають увагу недосконалості. А, продумуючи планування, постарайтеся розподілити меблі не вздовж стін, а по функціональних зонах.
Відволікайте увагу
Включіть в інтер'єр великий і цікавий предмет. Наприклад, музичний інструмент, скульптуру або антикварне дзеркало – то, що підійде по стилю. Цей предмет приверне увагу до себе і згладить загальне враження від кімнати.
Організуйте місце для зберігання
У нішах і гострих кутах можна організувати вбудовану шафу або стелаж. У ванній в нішу вдало впишеться пральна машина або місце для зберігання чистячих засобів і технічних приладів. Це створить додаткову систему зберігання і візуально вирівняє простір.
Вписуйте меблі
Часто форма кімнати сама підказує, як розташувати меблі. Наприклад, в спальню із закругленою стіною впишеться округле ліжко. Простір біля еркерного вікна стане відмінною зоною відпочинку або їдальні з круглим столом. Великі ніші можна задіяти для вбудованих шаф, а в гострому куті розмістити полки для книг.
Дизайн нестандартної кімнати – заняття завжди творче і непросте. Але якщо знати, що робити, ви легко зробите недолік планування родзинкою вашого інтер'єру.