close
Головна » Новини » Динаміка в інтер'єрі квартири – 5 простих прийомів, які зроблять інтер'єр енергійним
Динаміка в інтер'єрі квартири – 5 простих прийомів, які зроблять інтер'єр енергійним
Динаміка в інтер'єрі – важливий композиційний прийом, який створює відчуття руху. Використовується така обробка, розстановка меблів і декоративних елементів, щоб око немов чіплялося за них і ковзало від одного предмета до іншого. Вона характерна для сучасних стилів дизайну, але навіть класичний інтер'єр стане виразнішим, якщо зробити його більш динамічним.
Розповідаємо, як краще використовувати цей прийом і створити динаміку в інтер'єрі квартири.

Діагональні лінії

Вертикалі і горизонталі статичні. Тому для динамічної композиції характерні діагональні лінії, що змушують погляд ковзати під нахилом вгору або вниз. Причому застосовуватися вони можуть по-різному:
  • В обробці стін – у діагональному візерунку на шпалерах або забарвленні стіни по діагоналі.
  • В укладанні підлогового покриття або розташуванні килима.
  • У розташуванні штор – зафіксуйте штору підхопленнями, і ви отримаєте гарні похилі лінії.
  • У декорі – розмістіть фотографії або картини на стіні по діагоналі.

Контрасти і асиметрія

Контрасти привертають увагу і роблять інтер'єр виразним. Створюватися вони можуть на основі:
  • Кольору – використовуйте сміливі поєднання кольорів або розбавляйте спокійну палітру яскравими акцентами.
  • Розміру – поєднуйте меблі різної висоти, а також великі і маленькі елементи декору.
  • Розташування в просторі – розташовуйте світильники, картини і інші декоративні елементи на різних рівнях, асиметрично.
  • Матеріалу і текстури. Поєднуйте гладке і шорстке, глянсове і матове. Динамічний інтер'єр передбачає несподівані комбінації. Наприклад, гладка оббивка дивана в поєднанні з пухнастим ворсовим килимом чи об'ємним в'язаним пледом.

Геометрія

Чіткі геометричні лінії, візерунки і фігури – ще один прийом створення динаміки в дизайні інтер'єру. Найкраще комбінувати його з іншими способами – тобто використовуйте асиметричні, неоднакові фігури, діагональні лінії і контрасти.

Елементи руху

Використовуйте в оформленні простору малюнки і лінії, що створюють ефект спрямованого руху. Наприклад, зображення вогню, який тягнеться вгору. При цьому постарайтеся, щоб ці малюнки врівноважували один одного. Наприклад, якщо малюнок на картині спрямований вгору, врівноважити його можна за допомогою торшера, світло від якого ніби струмує вниз.

Вільний простір

Динаміка в інтер'єрі передбачає рух. А створити його можна тільки у вільному просторі, яке візуально врівноважить складні форми і елементи декору, а також змусить працювати уяву. Якщо статуетка на полиці візуально спрямована вліво, залиште там вільний простір. Так погляд мимоволі продовжить рух по заданій траєкторії.
Динаміка – важливий принцип композиції в інтер'єрі. Вона робить простір живим і енергійним, тому не бійтеся використовувати цей прийом для оформлення квартири або будинку.