close
Головна » Новини » Якою буває керамічна плитка для ванної: види і характеристики
Якою буває керамічна плитка для ванної: види і характеристики
Керамічна плитка найчастіше застосовується для облицювання ванних. І не дарма. Вона доступна, гігієнічна й служитиме десятиліттями, не вимагаючи спеціального догляду. Ще одна перевага плитки – її різноманітність. Який дизайн ви б не задумали, підібрати вдалий варіант буде легко. Отже, якою буває керамічна плитка для ванної, і що брати до уваги при покупці?

Види плитки для ванної

Вся кераміка ділиться на групи в залежності від матеріалу і технології виробництва. До основних відносяться:
  • Монокоттура – її виробляють методом однократного обпалювання. Внаслідок цього вона стає міцною і може використовуватися для обробки як стін, так і підлоги. Завдяки низькому водопоглинанню вона добре підходить для ванної кімнати.
  • Бікоттура – створюється шляхом двократного обпалювання, при цьому обробка відбувається при нижчих температурах, ніж у випадку з монокоттурой. Вона дешевше, але менш міцна. Тому використовується лише як настінне покриття.
  • Монопороза – за характеристиками розташовується між двома попередніми. Як і монокоттуру, її виробляють методом однократного обпалювання. Але для неї використовується пориста сировина, і готовий матеріал поглинає занадто багато вологи. Тому це невдалий варіант для ванної.
  •  Клінкер – міцний водостійкий матеріал, який забарвлюється натуральними барвниками на основі коричневих і червоних відтінків. За формою зазвичай нагадує цегляну кладку. Матеріал не схильний до утворення цвілі і не ковзає.
  • Керамограніт – міцний і довговічний матеріал з низьким водопоглинанням. Для ванної варто купити плитку з матовою або шорсткою поверхнею, яка не буде ковзати.
  • Майоліка – виробляється з червоної глини і покривається глазур'ю. Буває як однотонною, так і з вигадливими візерунками та орнаментами. Але в ванну кімнату не підходить через високе водопоглинання.

Якого розміру буває плитка

За габаритами кераміка ділиться на такі групи:
  • велика - 25х35 см;
  • середня - 20х35 см;
  • дрібна - 20х30 і 20х20 см.
При виборі керуйтеся простим правилом – чим просторіше приміщення, тим більшого розміру потрібен матеріал. Дрібна плитка підходить для маленької ванної і навпаки.
До окремого типу відноситься мозаїчна плитка, яка виробляється з кераміки, скла або каміння. Її ціна вище, ніж у звичайної, але і виглядає вона ефектніше. Буває як однотонною, так і з візерунками.

Для стін або для підлоги – в чому різниця

За призначенням плитку для ванної можна розділити на підлогову і настінну. Перша група міцніше і має спеціальне покриття проти ковзання, а товщина її більше, ніж у настінної (від 9 до 12 мм). Рекомендуємо використовувати матові або рельєфні варіанти – вони не ковзають і ризику впасти на мокрій підлозі буде менше.
Настінна плитка теж повинна бути міцною – вибирайте зразки з товщиною 6-9 мм. Ще один важливий параметр – стійкість до хімічних речовин, які використовуються під час прибирання. На упаковці вона позначається латинськими буквами AA, B, C і так далі. Найстійкіша – AA.

Що ще важливо

  • Переконайтеся, що маркування на упаковках збігається. Матеріал потрібно купувати з однієї партії, інакше він буде різного відтінку.
  • Зверніть увагу на сорт – згідно з європейською класифікацією їх три. Найякісніший – перший, на упаковці він позначається червоним маркуванням.
  • При розрахунку кількості матеріалів додайте ще 15% на підгонку плитки і можливі пошкодження під час укладання.
  • Кераміка тендітна, тому в магазині переконайтеся в цілісності плитки. Не пошкодуйте часу і перевірте кожну упаковку.
  • Зверніть увагу на країну-виробника. Кращими вважаються Іспанія, Італія і Німеччина.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кераміка – найкраще рішення для ванної кімнати. Довговічна, практична і ефектна, вона прослужить вам не одне десятиліття. Головне, правильно підібрати матеріал. А як це зробити, ви вже знаєте.