close
Головна » Новини » Як вибрати штори в спальню – поради і рекомендації
Як вибрати штори в спальню – поради і рекомендації
Спальня – місце, де ми відпочиваємо і відновлюємо сили. Тому всі елементи дизайну повинні відповідати цій меті. І декор вікна – не виняток. Розповідаємо, як вибрати штори в спальню, щоб вони виглядали органічно і красиво.

Як вибрати тканину для штор у спальню

Кращий вибір для спальні – натуральні матеріали. Це красиво, екологічно і до того ж модно. У моді однотонні тканини з матовою текстурою без вираженого блиску, наприклад, льон або бавовна. Підійде і легка органза на основі шовку чи віскози. Ще один цікавий варіант – щільні штори з вовни.
Важливо, щоб тканина була простою в пранні і не накопичувала пил. Тому тонкі легкі матеріали краще важких або ворсових.

Якого кольору повинні бути штори в спальні

Палітра відтінків залежить від загального дизайну кімнати. При цьому не забуваємо про основну мету – створити атмосферу відпочинку. В цілому, при виборі відтінків можна вибрати один з двох сценаріїв:
  • Штори нейтрального відтінку в тон оздобленню.
Простіше за все підібрати штори в спальню під шпалери. Використовуйте тканину трохи світліше або темніше, ніж стіни. Додадуть затишку світлі теплі відтінки – кавовий, світло-бежевий, пісочний.
  • Контрастні штори.
Комбінуйте колір тканини з іншим текстилем, меблями або деталями. При цьому перегукуватися може не вся штора, а й окремі її елементи, наприклад, підхоплення або візерунок на тканині. Якщо все полотно яскраве, то відтінок не повинен бути кричущим. У спальні доречні глибокі приглушені тони – темно-синій, смарагдовий, темно-сірий.

Моделі штор для спальні – що зараз в моді

Сучасна текстильна мода прагне до простоти. Тому найкращий вибір – прямі портьєри без ламбрекенів і пишного декору. Оптимально – одношарові, але, якщо ви живете на нижніх поверхах і важливо зберегти приватність, доповніть штори легкою фіранкою з тюлю або органзи.
Що стосується довжини, то зараз в моді довге полотна – в підлогу або навіть трохи нижче. Чим довше полотно і чим вище воно закріплене під стелею, тим вище здається кімната. Те ж стосується і ширини – якщо полотно виходить за межі віконного отвору або навіть займає всю стіну, приміщення виглядає просторіше. Використовуйте ці прийоми, якщо у вас невелика спальня. Якщо ж кімната дуже маленька, краще вибрати римські штори в тон обробці.

Світлозахисні штори – чи потрібні вони вам

Чи потрібен вам світлозахист? Залежить від того, де розташована спальня, і від вашого способу життя. Наприклад, варто вибрати світлозахисну штору з блекаута або дімаута, якщо:
  • вікна виходять на південний схід, і з самого ранку вас будить яскраве сонце;
  • ви працюєте вночі і вам потрібен повноцінний денний сон;
  • за вікном стоїть потужний ліхтар або прожектор, світло від якого заважає спати.
Щоб зручніше регулювати світловий потік, доповніть штору з блекаута напівпрозорим тюлем або органзой. Або навпаки, для краси виберіть гардини чи портьєри зі звичайної тканини, а для світлозахисту – рулонку з блекаута.
Але якщо потрібно не повністю перекрити світло, а тільки затінити, краще вибрати звичайні штори з льону або бавовни. Або римські – з їхньою допомогою легко регулювати потік світла. Вони коштують дешевше блекаута, та й вибір кольорів ширше.
Отже, найвдалішими шторами для спальні будуть натуральні, в спокійній палітрі, прості в догляді полотна. Вони доповнюють інтер'єр і створюють потрібну атмосферу.