close
Головна » Новини » Як почистити оббивку меблів в домашніх умовах, щоб не пошкодити її
Як почистити оббивку меблів в домашніх умовах, щоб не пошкодити її
Від плям на оббивці застрахуватися не можливо. Особливо, якщо меблі світлі, якщо в будинку є діти чи тварини, якщо диван стоїть біля обіднього столу. Але майже будь-які плями можна вивести. Отже, розповідаємо, як правильно почистити оббивку м'яких меблів, щоб не зіпсувати тканину.

Як почистити оббивку меблів в домашніх умовах – важливі правила

Якщо ви часто їсте чи малюєте на дивані, забруднень не уникнути. Тому завжди тримайте під рукою відповідні засоби для чищення. А щоб не зіпсувати оббивку, завжди дотримуйтесь інструкції на упаковці та декількох правил:
  • Виводьте плями відразу
Будь-які забруднення видалити простіше, коли вони свіжі (максимум тиждень). Чим «старіше» пляма, тим важче від неї позбавитися.
  • Тестуйте засоби
Перед тим, як чистити оббивку дивана чи крісла, будь-які склади потрібно протестувати на непомітній ділянці тканини. Нанесіть засіб, зачекайте 10 хвилин і змийте водою. Якщо колір оббивки не змінився, а тканина залишилася м'якою, засіб можна використовувати.
  • Враховуйте матеріал і тип плями
Забруднення бувають органічними або неорганічними і містять різні речовини. Тому до кожної плямі потрібен свій підхід. Те саме можна сказати і про матеріали – шкіра, велюр чи шовк вимагають різного догляду.
  • Розбавляйте чистячі засоби
Будь-які хімічні засоби потрібно розбавляти за інструкцією. Не використовуйте концентрати в чистому вигляді, особливо, якщо оббивка яскрава.
  • Не залишайте хімію на оббивці
Після чищення меблів потрібно обов'язково змити засіб. Інакше він продовжить діяти і знебарвлювати тканину. Крім того, непомітний шар миючого складу буквально притягає нові забруднення.

Як почистити оббивку – простий алгоритм дій

Незалежно від того, який засіб ви використовуєте, порядок дій завжди однаковий:
  1. Видаліть зайву рідину за допомогою паперової серветки.
  2. Протестуйте засіб для чищення на непомітній ділянці.
  3. Нанесіть засіб обережними рухами від країв до центру плями, не розтираючи по всієї поверхні. Не тріть оббивку занадто сильно, особливо, якщо тканина ворсова, інакше на ній залишаться сліди і заломи.
  4. Промийте оббивку чистою водою. Для цього змочіть пляму за допомогою пульверизатора, а потім пропилососьте миючим пилососом або промокніть сухими серветками.
  5. Обполосніть пляму слабким (кілька крапель на 1 л води) розчином оцту – він видалить з тканини залишки миючого засобу.
  6. Ще раз промийте водою і висушіть меблі.

Професійне чищення – на що звернути увагу

Старі та складні плями краще видаляти за допомогою професійної хімчистки. В арсеналі клінінгових компаній концентровані засоби, які справляються практично з будь-якими забрудненнями і не шкодять тканині. Варто звернутися до професіоналів і в тому випадку, якщо оббивка делікатна і вимагає спеціального догляду.
Перед чищенням обов'язково розкажіть співробітникам:
  • від чого пляма і як давно вона з'явилася;
  • чи намагалися ви вивести пляму з оббивки самостійно і якщо да, то чим. Бажано зберегти упаковку від хімії і показати її майстру.
Ця інформація допоможе підібрати засіб, який виведе плями і не викличе небажаної хімічної реакції. Після чистки меблі промивають від залишків хімії і при бажанні просушують. Сушка не обов'язкова, більш того, деяким делікатним тканинам, приміром, шовку вона навіть зашкодить. Тому простіше дочекатися, поки оббивка висохне самостійно. Вже після цього можна об'єктивно оцінити результат чистки, бо мокра тканина зазвичай темніє.
Отже, простий алгоритм дій допоможе уникнути помилок і зберегти меблі чистими. Але якщо не впевнені, що впораєтеся самостійно, зверніться до фахівців –  це надійніше і зручніше.