У низьких стель є кілька неочевидних, але дуже важливих переваг. Квартира виглядає затишніше й тепліше, її простіше обігріти взимку. Оздоблювальних матеріалів на оформлення стін при ремонті йде набагато менше. До того ж і обслуговувати кімнати – поміняти лампочку або просто змахнути пил – набагато простіше. А відкоригувати пропорції кімнати можна за допомогою простих дизайнерських прийомів. Розповідаємо, як візуально підняти низькі стелі і зробити інтер'єр легше.
Шпалери з вертикальним візерунком
Найпоширеніший прийом – використовувати шпалери з вертикально спрямованим візерунком. Такий малюнок змушує погляд рухатися вгору, і стеля здається вище. Підійде будь-який візерунок – смужка, орнамент або рослинний малюнок. Краще, якщо вузькі смужки будуть перемежовуватися з високими, а вертикальні візерунки – чітко виділятися на тлі нейтральної стіни.
Штори з узором або драпіруванням
Так само, як малюнок на шпалерах, працює і вертикальний візерунок на шторі. Але краще застосовувати його, якщо загальна обробка кімнати спокійна, без активного малюнка. Як варіант, використовуйте штори з кантом або візерунком по верхньому краю – ефект буде той самий.
Тим, хто любить однотонні штори, можна створити вертикаль за допомогою драпірування. Складки на тканині повинні бути дрібні і дуже чіткі. А самі штори – довгими, в підлогу.
Стельовий карниз
На відміну від настінного карниза, стельовий не забирає висоту стелі. Головне, щоб він був не дуже широким і не привертав увагу. Ще краще заховати карниз в стельову «кишеню» – це створює ефект штор, струмуючих прямо зі стелі.
Низькі меблі
Будь-які меблі нижче звичайного роблять інтер'єр повітряним. Наприклад, дивани і крісла на низьких ніжках, журнальний столик, ліжко з невисоким подіумом замість каркаса. Чим нижче меблі, тим більше відстані залишається до стелі, тому вона здається вище.
Стіни і стеля в один колір
При такій обробці стеля здається продовженням стіни. Створюється враження єдиної площини, а простір здається легше і більше. Зрозуміло, і стіни, і стеля повинні бути світлими – білосніжними, молочно-білими, світло-блакитними.
Вертикальний декор
Візуально підняти низьку стелю допоможе і правильно підібраний декор. Вибирайте вази, статуетки, дзеркала та інші аксесуари витягнутої форми. Розташовуйте картини і фотографії на стінах вертикально, а декор і книги на полицях – від підлоги до стелі. І намагайтеся не перевантажувати інтер'єр – одяг, дрібнички та інші зайві предмети створюють візуальний шум і крадуть простір.
Правильні світильники
Відмовтеся від підвісних люстр і замініть їх вбудованими точковими світильниками. Ефект легкості створює підсвічування по периметру стелі, спрямоване вгору. Світло торшерів і бра теж бажано направляти вгору, до стелі – так все буде працювати на створення вертикалей.
За допомогою цих порад ви легко зможете візуально збільшити низькі стелі і зробити інтер'єр гармонійним.