close
Головна » Новини » Максималізм в дизайні інтер'єру: особливості та відмінності
Максималізм в дизайні інтер'єру: особливості та відмінності
Тенденція до індивідуалізації і самостійного планування простору – одна з найактуальніших в сучасному оформленні інтер'єру. І завдяки цьому все більшої сили набирає максималізм. Розвиваючись на противагу естетиці скандинавського і мінімалістичного стилю, він стає одним з основних трендів цього року. Як же проявляється максималізм в дизайні інтер'єру, і як правильно оформити простір за допомогою цього стилю?

Основні особливості і відмінності максималізму

Основна риса максималізму в інтер'єрі – бажання заповнити весь простір, використовуючи різні фарби, фактури і яскраві деталі. Ця тенденція може проявлятися в різних стилях або їх поєднаннях. Головне правило – використовувати більше речей і фарб, ніж вистачило б для створення гармонійного завершеного простору. Hand-made дрібнички і яскравий текстиль, вигадливі орнаменти і незвичайні світильники – в такому інтер'єрі знайдеться місце будь-яким елементам. Головне, щоб вони поєднувалися один з одним і висловлювали вашу індивідуальність.
За естетикою максималізм в чомусь нагадує еклектику і ф'южн. Але між ними є помітні відмінності.
  • Якщо еклектика передбачає змішування схожих стилів, наприклад, ампіру і класицизму, то максималізм дозволяє поєднувати навіть несумісні на перший погляд речі.
  • Фьюжн допускає мікс різних, несхожих стилів, але він не прагне заповнити простір цілком. А для максималістичних інтер'єрів достатньо навіть двох стилів, але з великою кількістю фарб і акцентів.

Максималізм в інтер'єрі квартири: як розставити акценти і уникнути помилок

Може здатися, що створити максималістичний інтер'єр дуже легко. Але в дійсності це вимагає не менше смаку і почуття міри, ніж оформлення квартири, наприклад, в стилі мінімалізму. Кожна деталь повинна бути на своєму місці і врівноважуватися іншими елементами.
Як же уникнути помилок і створити єдиний гармонійний простір:
  • Правильно поєднуйте кольори. Інтер'єр в стилі максималізму – це, насамперед, велика кількість яскравих фарб. Але і вони повинні гармоніювати. Використовуйте один основний колір для обробки приміщення і один додатковий – для меблів і великого текстилю. Інші кольори можуть використовуватися у ролі невеликих яскравих акцентів.
  • Використовуйте простір стін. Підберіть текстильні шпалери з рельєфом, незвичайною текстурою чи візерунками. Або навпаки, залиште стіни однотонними, але декоруйте їх картинами, дзеркалами або фотографіями.
  • Прослідкуйте, щоб кімнати були добре освітлені – задійте не тільки люстру, а й інші світильники –бра, приліжкові лампи або дизайнерський торшер у крісла. Головне, щоб світло було однакового кольору та бажано теплим. Так комфортніше для зору, а приміщення виглядає гармонічним.
  • Використовуйте меблі і яскравий текстиль. Це можуть бути не тільки штори і килими, але і пледи або строкаті подушки, зокрема і на підлозі. Меблі можуть бути будь-якими, але і вони мають бути яскравими і обов'язково зручними. М'які крісла і пуфи, розкішне ліжко – комфорт тут дуже важливий.
  • Приділіть увагу деталям. Максималізм – дуже затишний стиль. Тут знайдеться місце і сімейним фотографіям, і строкатому бабусиному килимку, і вигадливим дерев'яним свічникам. Підходять будь-які дрібнички і сувеніри – тому максималізм так люблять колекціонери і майстрині-рукодільниці.
Якщо ви не наважуєтеся оформити таким чином всю квартиру або боїтеся, що втомитеся від яскравих фарб, почніть з малого. Наприклад, застеліть диван строкатим пледом, накидайте побільше подушок і поставте поруч оригінальний журнальний столик. Створіть невеликий «куточок максималізму» у вашій спальні або вітальні і переконайтеся, що відчуваєте себе в ньому комфортно.
Дизайн інтер'єру в стилі максималізм якнайкраще дозволить висловити свою індивідуальність. Використовуючи велику кількість дрібничок, предметів декору і інших деталей, можна створити по-справжньому теплий простір, наповнений емоціями і затишком. Тому, якщо ви втомилися від сірості і одноманітності, не боїтеся яскравих фарб і готові експериментувати, максималізм стане ідеальним вибором.