Стиль шеббі-шик поєднує на перший погляд несумісні характеристики – розкіш і легку зношеність. Його відрізняє велика кількість старовинних речей і витончених дрібничок. Незважаючи на це квартира не сприймається як музей, а виглядає по-домашньому затишно. Дізнайтеся, які прийоми допомагають створити стиль шеббі-шик в інтер'єрі сучасної квартири.
Історія і особливості стилю
Стиль шеббі-шик виник в 1980-х роках, коли дизайнер і реставратор Рейчел Ешвел почала декорувати старовинні меблі, посуд і аксесуари. Спочатку це було лише захопленням – вдихнути нове життя в старі речі. Але поступово в результаті цього хобі сформувався новий стиль – шеббі-шик, або потертий шик.
Філософія стилю – повага до часу і любов до красивих речей. У палітрі, характерній для шеббі-шик, переважають світлі відтінки – білий, колір слонової кістки, ніжно-рожевий, блакитний. Це дуже м'який, заспокійливий інтер'єр без яскравих кольорів і контрастів. Лінії плавні, округлі. Особливо красиві і романтичні інтер'єри спальні в стилі шеббі-шик.
Меблі в стилі шеббі-шик виглядають так, ніби їм уже багато років. З матеріалів найкраще підійде дерево і метал, обов'язково зі слідами часу – тріщинками, витертою фарбою в кілька шарів, патиною та ін. Дуже органічні різьблені елементи, завитки або потерте золочення. Причому меблі не обов'язково повинні бути по-справжньому старими – щоб витримати стиль, можна зістарити їх штучно. Це саме можна сказати про стіни, підлоги і стелі – вітаються нерівності, потертості та інші дефекти.
Незважаючи на гадану недбалість, меблі та аксесуари підбираються дуже ретельно. При цьому шеббі-шик – дуже еклектичний стиль. Він легко поєднує класичні меблі різних історичних епох з плетеними панно, оборками на фіранках і керамікою.
Як використовувати стиль шеббі-шик в інтер'єрі – 5 порад та ідей
Стиль шеббі-шик – декоративний і дуже жіночий. Квіти, мереживо, велика кількість прикрас і дрібничок витончено виглядають, але враховуйте, що постійно жити в такому інтер'єрі комфортно не всім. Щоб спробувати, оформите в ньому будуар або кімнату для гостей. А якщо ви налаштовані рішуче, пропонуємо 5 ідей, які допоможуть створити інтер'єр в стилі шеббі-шик.
Антикваріат і вінтаж
Обов'язковий елемент стилю – декор немов з бабусиної скрині чи з блошиного ринку. Старі свічники, колекція вінтажних листівок або старовинний чайний сервіз точно не будуть зайвими. Причому, як і у випадку з меблями, декор може бути штучно зістареним.
Фактурний текстиль
Тканини дуже важливі для шеббі-шик. Вибирайте дорогий натуральний текстиль – шовк або льон з безліччю драпіровок. Відмінно впишеться в інтер'єр і мереживо. Постільна білизна або подушки, вишиті мереживом, ажурні серветки на полиці, обробка на фіранках – достатньо кількох деталей. Розбавляйте мереживні вироби іншим фактурним текстилем – наприклад, додайте пару оксамитових подушок або грубе в'язане покривало.
Квіткові принти
Флористичні мотиви створюють романтичний настрій, характерний для шеббі-шик. Використовуйте їх в шпалерах, текстилі, чохлах на меблях або посуді. І тут теж важливо не забувати про почуття міри – якщо на меблях квіти, то стіни залиште однотонними. Найкраще підійдуть півонії і троянди в стриманій палітрі.
Скло та кришталь
Щоб врівноважити велику кількість тканин і декору, включіть в інтер'єр трохи прозорих виробів з кришталю або кольорового скла. Наприклад, кришталеву люстру, настінне дзеркало або кілька декоративних пляшок на полиці. Вони красиво відбивають сонячне світло і наповнюють інтер'єр легкістю.
Чохли на меблі
Пошийте світлі чохли в підлогу на диван і крісла. З ними не доведеться купувати нові м'які меблі, та й оббивка не буде бруднитися. А чохли при необхідності легко можна зняти і випрати.
Оформлення інтер'єру квартири в стилі шеббі-шик – це захоплююча гра з антикваріатом, тканинами і дрібничками. Увага до деталей і почуття міри допоможуть створити затишну романтичну атмосферу. І якщо ви любите оточувати себе старовинними речами і з повагою ставитеся до часу, шеббі-шик напевно доведеться вам до душі.