close
Головна » Новини » Вибираємо штори для альтанок і веранд – переваги текстилю на вулиці і поради щодо вибору тканини
Вибираємо штори для альтанок і веранд – переваги текстилю на вулиці і поради щодо вибору тканини
Відкрита веранда, тераса або альтанка стане відмінним місцем для літнього відпочинку. А щоб не заважало палюче сонце, вітер і комахи, подбайте про відповідні штори. Краще за все вибрати спеціальний вуличний текстиль, стійкий до забруднень і ультрафіолету. Отже, розповідаємо, які штори підходять для альтанок і веранд, а також як їх повісити і доглядати за ними.

Текстиль для вулиці – переваги і недоліки

Тканинні штори на веранду добре пропускають повітря, захищають від яскравого сонця і зберігають всю красу відпочинку поза домом.
Переваги тканинних штор для альтанок і веранд:
  • захищають від сонячних променів, вітру і пилу;
  • можна підібрати варіант для будь-якого дизайну веранди або альтанки;
  • ефектно і стильно виглядають.
Недоліки:
  • чутливі до вигорання і зносу;
  • не захищають від вітру і холоду;
  •  вимагають спеціального догляду.
Отже, довгі фіранки з тонких тканин відмінно підходять для декоративного оформлення веранди або альтанки навесні і влітку. А для захисту від вітру і холоду доведеться вибрати щільніший матеріал. На зиму текстиль краще зняти і при необхідності замінити шторами з ПВХ або спеціальної тентової тканини (типу Оксфорд або Таффета).

Який матеріал вибрати

Звичайні тканинні штори для вуличної альтанки або веранди доведеться прати частіше, ніж домашні. Тому вони повинні швидко сохнути і не давати усадку. Вибирайте легкі практичні матеріали –  штучні або змішані (з льоном чи бавовною). Натуральні тканини відмінно пропускають повітря, але швидко вигорають, і за ними складніше доглядати. Колір краще вибрати світлий, бо яскраві тканини чутливі до ультрафіолету.
Щоб спростити догляд за тканиною і продовжити термін служби штор, вибирайте для веранди спеціальний вуличний текстиль з маркуванням «Outdoor». Від звичайної портьєрної тканини він відрізняється просоченнями, які захищають його від вологи, пилу і вигорання. Найчастіше зустрічається щільний вуличний текстиль, але при бажанні можна знайти і тонший, з фактурою льону, тюлю або бавовни.

Як кріпити штори

Найзручніше вибрати штори на люверсах з нержавіючого металу або петлях – їх легко зашторювати, а при необхідності можна зняти і повісити назад. Карниз чи тросик теж повинен бути нержавіючим чи з обшивкою з ПВХ. По нижній кромці штори бажано вшити металевий ланцюг для обважнення – щоб тканину не тріпав вітер. А зібрати полотно можна хомутом або ременем.
Якщо ви не хочете вішати довгі важкі завіси, використовуйте рулонні штори. Вони так само захищають від сонця і пилу, але зручніші у використанні.

Як доглядати за вуличним текстилем

Спеціальні вуличні тканини небажано прати, так як з кожним пранням вони поступово втрачають захисні властивості. Для матеріалів з просоченням підійде суха чистка. Якщо ж прання необхідне вибирайте делікатний режим при температурі 30° без віджиму. Сушіть штори на свіжому повітрі, добре розгладивши їх руками.
Щоб вивести пляму, намильте забруднене місце нейтральним милом, а потім змийте теплою водою. Перед тим, як ховати вуличний текстиль на зимове зберігання, потрібно почистити його і як слід висушити.
Красиві штори для веранди та тераси допоможуть створити затишний куточок, захищений від сонця, вітру і комах. А щоб продовжити термін їх служби, вибирайте правильний вуличний текстиль.