Можна довго сперечатися щодо того, підходять шпалери для ванної чи ні. Основний аргумент проти – недовговічність і чутливість до вологості. Але, якщо ви хочете незвично оформити ванну або не збираєтеся вкладати багато грошей в ремонт, вони відмінно підійдуть. Дізнайтеся про інші переваги обробки ванної шпалерами, а також про те, як правильно їх вибирати.
Переваги шпалер для ванної кімнати
Хочете оформити ванну шпалерами, але не можете зважитися? Даремно, адже це:
- Вигідно. Шпалери, навіть дорогі, обійдуться дешевше, ніж керамічна плитка. Та й обклеїти ними ванну можна самостійно, заощадивши на роботі майстрів.
- Красиво. У продажу є багато шпалер, що підходять для ванної. Асортимент кольорів і дизайнів дозволяє підібрати варіант для будь-якого стилю інтер'єру.
- Просто. Обклеїти ванну шпалерами швидше, ніж укладати плитку. А якщо дизайн набридне, буде в рази простіше і дешевше замінити їх новими.
- Незвично. Якщо надокучили стереотипи, шпалери у ванній внесуть різноманітність і допоможуть виділитися.
Які шпалери вибрати і як оформити ними ванну
Проте, шпалери підійдуть не для кожної ванної. Щоб вони прослужили довше, потрібно не тільки правильно підібрати полотна, але і дотримати кілька умов:
- Хороша вентиляція
Це важливо, щоб не утворювався грибок і пліснява. Ідеально, якщо у ванній є вікно, і ви можете регулярно провітрювати кімнату. Якщо немає, використовуйте примусову вентиляцію і просушуйте повітря у ванній за допомогою радіатора або спеціального осушувача. А при наклеюванні шпалер обов'язково використовуйте спеціальний клей, бажано того ж виробника.
- Водостійкість
Основний аргумент проти шпалер у ванній – вони не витримують вологості. Тому вибирайте тільки водостійкі варіанти. З матеріалів оптимальний вініл, бо він добре витримує високу вологість. Зверніть увагу на маркування – водостійкі полотна позначаються трьома хвилями.
- У зоні контакту з водою – плитка
Навіть водостійкі шпалери для ванної не витримають постійного контакту з вологою. Тому зони біля ванни, душа і умивальника в будь-якому разі доведеться оформляти плиткою. Вдалий варіант – комбінувати матеріали. Наприклад, обклейте шпалерами стіну в сухій зоні і зробіть її акцентною. Наклеїти шпалери можна на всю стіну чи тільки на верхню половину, а нижню оформити плиткою. Оформити стики між плиткою і шпалерами можна за допомогою молдингів, бордюрів або металевого профілю.
Якісні водостійкі полотна, що відмінно підходять для ванної, є в колекціях багатьох європейських брендів, зокрема Casamance, Marburg, Designers Guild.
Отже, чи можна клеїти в ванну шпалери, вирішувати вам. Але, якщо хочеться зробити інтер'єр незвичайним, якщо ви втомилися від стереотипів або просто не хочете витрачати багато грошей на ремонт, вони стануть саме тим варіантом, який ви шукали.