close
Головна » Новини » Як вибрати меблі для маленької кімнати – хитрощі і корисні поради
Як вибрати меблі для маленької кімнати – хитрощі і корисні поради
Невелика квартира – не привід відмовлятися від красивих меблів. Тим більше, що зараз легко підібрати зручні компактні моделі, що не будуть захаращувати площу. Отже, розповідаємо, як вибрати меблі для маленької кімнати і як правильно їх розташувати.

Як вибрати меблі для маленької кімнати: основні правила

Меблі для малогабаритної кімнати повинні бути компактними і простими. Відмовтеся від масивних дерев'яних шаф або м'яких куточків на півкімнати. Колір меблів в маленькій кімнаті повинен бути світлим – темні тони візуально зменшують простір. Вдалий вибір – світлі відтінки натурального дерева чи меблі з легких прозорих матеріалів.
Які меблі вибрати:
  • Меблі на замовлення – шафи чи комоди нестандартної глибини заощадять простір, не втрачаючи функціональності. А предмети, виготовлені на замовлення, дозволять задіяти максимум корисного простору, зокрема ніші, кути і місце під підвіконням.
  • Багатофункціональні меблі. Меблі, які виконують відразу кілька функцій – справжня знахідка для малогабаритних квартир. Ліжко, яке забирається в шафу, чи розкладний стіл заощадять простір, а сходи-стелаж або ліжко з вбудованими ящиками для білизни допоможе організувати зберігання речей.
  • Модульні меблі. Якщо стінки і шафи складаються з окремих елементів, ви можете купити тільки необхідні деталі, а інші докупити пізніше. Ще один варіант – м'які модульні меблі, елементи яких переміщаються чи прибираються при необхідності.

Як розставити меблі в маленькій кімнаті – поради та хитрості

  • Прораховуйте заздалегідь
Ще до того, як замовляти диван або шафа, прорахуйте до сантиметра, яку площу він займе і де його поставити. Буде прикро, якщо вже куплений диван чи шафа не впишеться так, як ви запланували. При цьому в кімнаті має залишитися досить простору, щоб ви могли вільно пересуватися.
  • Використовуйте стелажі і подіуми для зонування
Вони ділять простір на функціональні зони, не захаращуючи його. Хороший варіант – різьблені дерев'яні перегородки або стінки з гіпсокартону з прорізаними «віконцями», які використовуються як стелаж. Ще один варіант – зонувати простір за допомогою подіуму – в нього можна заховати ящики для зберігання речей чи висувне ліжко.
  • Використовуйте простір під стелею
Якщо стеля досить висока, можна створити імпровізований другий поверх і обладнати на ньому місце для сну, а під ним – робоче місце. Якщо висота стель не дозволяє втілити таку ідею, ви можете повісити над дверима невелику шафу або пару полиць для зберігання потрібних дрібниць.
  • Використовуйте скло і дзеркала
Дзеркальні і скляні елементи візуально збільшують простір і наповнюють його світлом. Наприклад, замовте шафу-купе з дзеркальними дверцятами або скляний журнальний столик.
  • Відмовтеся від непотрібного
Вибирайте меблі, які буде активно використовуватися. Якщо у велику кімнату можна поставити туалетний столик або торшер просто для краси, то в маленькій квартирі вони будуть недоречні.
Навіть невелику квартиру можна красиво і зручно обставити. Сприймайте маленьку площу як можливість проявити фантазію і створити неповторний інтер'єр.