close
Головна » Новини » 7 елементів комфортного інтер'єру – що робить будинок дійсно затишним
7 елементів комфортного інтер'єру – що робить будинок дійсно затишним
Краса – це важливо. Але не першочергово. Всього через три тижні після завершення ремонту (саме за стільки формується звичка) ви перестанете помічати візерунок на шпалерах і незвичайну форму світильників. Але вже втомитеся від невдалого розташування розеток, гострих кутів у вітальні і занадто яскравих ламп. Щоб цього не сталося, дізнайтеся, як зробити інтер'єр по-справжньому комфортним.

Приємна колірна гамма і текстура

Більшості людей подобаються теплі спокійні відтінки. Вони роблять приміщення затишним і підживлюють енергією. Прохолодні відтінки візуально розширюють простір і наповнюють свіжістю. Використовуйте приємні вам кольори, але в будь-якому випадку краще відмовитися від занадто яскравих, строкатих або похмурих відтінків.
Текстура теж важлива. Вибирайте меблі, матеріали та текстиль, до яких приємно доторкнутися. Дерев'яні меблі, пухнастий килим, хвилясті складки завіс роблять кімнати теплими і затишними.

Екологічність

Наповніть будинок природними матеріалами – деревом, склом, натуральним камінням і текстилем. Вони створюють мальовничу текстуру і незвичайну гру відтінків. Природні матеріали живі, теплі, до них хочеться торкатися. Як декор можете використовувати плетені елементи, кераміку і обов'язково живі рослини.

Комфортне освітлення

Перше правило – світла повинно бути досить, але не дуже багато. Тьмяне освітлення, як і занадто яскраве, втомлює очі. Оптимальний вибір – багаторівневе світло з можливістю регулювати яскравість. Для житлових приміщень найкраще підходить тепле м'яке або нейтральне освітлення. Холодне світло робить інтер'єр неживим і погано діє на зір.

Ергономіка

У будинку повинно бути зручно. І якщо до яскравого кольору стін ви звикнете швидко, то до гострих кутів і нестачі розеток на кухні – ніколи. Тому заздалегідь подбайте про:
  • правильне розташування меблів в кімнатах і сантехніки у ванній;
  • достатню кількість розеток і правильний вибір місця для вимикачів – щоб вам не доводилося рухати меблі, щоб увімкнути який-небудь прилад;
  • достатню ширину проходів – за правилами вони повинні бути не менше, ніж 60 см;
  • однаковий рівень підлоги у квартирі – відмовтеся від будь-яких перепадів висот і сходинок, на яких легко спіткнутися.
Намагайтеся максимально звільнити простір і не захаращуйте кімнати меблями. І завжди підтримуйте порядок – в неприбраній квартирі складно зосередитися.

Стійкість до експлуатації

Дизайн створюється не на один рік. Тому вибирайте меблі і матеріали, стійкі до пошкоджень. Особливо, якщо у вас є маленькі діти або тварини. Приберіть або залиште по мінімуму тендітні предмети, які можуть впасти і розбитися.
Щоб квартира виглядала чистою, продумайте, які зони схильні до забруднень і вибирайте матеріали так, щоб звести їх до мінімуму. Наприклад, килим в передпокої буде збирати пил і бруд з вулиці, а фіранки на кухні брудняться швидше, ніж в кімнатах.

Системи зберігання

Після ремонту квартира виглядає чистою і вільною. Але рано чи пізно починає накопичуватися мотлох. Якщо ви не в силах вчасно від нього позбавлятися, заздалегідь продумайте, куди складати речі. Вбудовані шафи, висувні ящики, ніші і стелажі збережуть квартиру чистою набагато довше.

Самовираження – в деталях

Інтер'єр має бути віддзеркаленням вашої особистості. Тому не треба бездумно збирати дрібнички, які лише захаращують простір. Краще постарайтеся відобразити свої захоплення. Якщо захоплюєтеся рукоділлям, прикрасьте кімнату вашими маленькими шедеврами – вишивкою, декупажем, hand-made світильниками. Любите подорожувати? Додайте сувеніри з різних країн. Нехай будинок сам розповідає про вас гостям. А вам буде приємніше в оточенні улюблених речей і приємних спогадів.
Комфортний дизайн не помічається, він відчувається. І вибудовувати його потрібно перш за все з точки зору зручності. Продумайте, як буде експлуатуватися інтер'єр і яким вимогам має відповідати, щоб усім членам сім'ї було зручно. І коли принадність новизни піде, залишиться тільки відчуття комфорту.