close
Головна » Новини » Світильники для кухні – правила вибору і поради
Світильники для кухні – правила вибору і поради
Освітлення на кухні має бути достатньо яскравим для комфортного приготування їжі. А ще м'яким і розслабляючим, якщо ви в ній не тільки готуєте, а й їсте. Дізнайтеся, як правильно вибрати світильники для кухні і розташувати їх.

Зонуйте простір

Сьогодні кухня включає в себе хоча б дві зони – робочу і обідню. Для кожної з них потрібна окрема система освітлення. І якщо для невеликого простору достатньо однієї люстри в центрі стелі в поєднанні з підсвічуванням робочої зони, то для просторої кухні-вітальні цього не вистачить. Буде потрібно один або кілька стельових світильників, а також локальне підсвічування обідньої і робочої зони.
Для їдальні потрібно розсіяне освітлення, яке не буде втомлювати очі. Наприклад, люстра або підвісні світильники безпосередньо над столом.
Для робочої зони навпаки потрібні лампи з яскравим спрямованим світлом. Використовуйте точкові світильники для кухні та локальне підсвічування робочої зони. Наприклад, світлодіодні стрічки по периметру шафок або настінні світильники над кухонним фартухом.

Плануйте правильно

Планувати систему освітлення потрібно після того, як визначилися з розташуванням основних кухонних приладів і меблів. Так ви не прогадаєте з потужністю ламп, розміщенням розеток і іншими деталями. Також враховуйте, що чим світліше меблі і стіни, тим більше світла вони відбивають і навпаки. Тобто темна кухня при рівній кількості ламп буде виглядати менш освітленою, ніж світла.
Встановіть диммер для регулювання яскравості, і подбайте про те, щоб загальне освітлення включалося по частинах, а не все відразу. Це допоможе вам заощадити на електроенергії.

Враховуйте колірну температуру

Світло буває теплим, холодним і нейтральним. Для кухні краще купити світильники з нейтральною колірною температурою (3300–4800 К), які не змінюють колір їжі і не заважають готувати. Для обідньої зони бажано вибирати світильники з теплою колірною температурою (2700–3200 К). Вони створюють затишну обстановку і покращують апетит. Холодне світло небажане, бо воно спотворює відтінки і надає їжі менш апетитного вигляду.

Який матеріал для світильників краще

Головний критерій вибору – практичність і простота в догляді:
  • Металеві, пластикові або скляні моделі – найвдаліші. Вони прості у догляді, менше брудняться і легко відмиваються. Але врахуйте, що пластикові плафони з часом можуть втрачають яскравість і блиск, а скляні – дуже тендітні.
  • Дерев'яні плафони виглядають стильно і цікаво, але їх не так легко відмити від жиру. Втім, якщо при готуванні ви користуєтеся витяжкою, то бруднитися він буде набагато менше, особливо, якщо покритий лаком.
  • Тканинні і паперові плафони – найгірший варіант для кухні. Їх простіше викинути, ніж відмити.

Які лампи краще

Ще один важливий параметр – джерело світла:
  • Лампи розжарювання поступово вичерпують себе. Вони менш довговічні, ніж сучасні моделі, і споживають набагато більше енергії. Якщо ви все ж таки вирішите вибрати їх, зверніть увагу на допустиму потужність патрона. Багато сучасних моделей люстр розраховані на лампочки з малою потужністю. Якщо ваша теж така, доведеться вибрати люмінесцентні або світлодіодні.
  • Люмінесцентні – економніші, ніж лампи розжарювання і дуже яскраві. Основний мінус – кручена фігурна форма, яка доречна не в кожній люстрі. Крім того, недорогі моделі часто дають неприродне холодне світло, небажане для кухні.
  • Світлодіодні – ефективні, економні і довговічні, бувають різних форм і розмірів. Ще один плюс – широкий діапазон колірної температури.
Грамотне розташування світильників на кухні спростить процес готування і зробить ваші сімейні вечори по-справжньому душевними. А підібрати красиві і стильні люстри ви можете на нашому сайті. Заходьте і вибирайте!