close
Головна » Новини » Екостиль в інтер'єрі квартири
Екостиль в інтер'єрі квартири
У міських квартирах гостро відчувається нестача природи і свіжого повітря. Та й за вікном стає все менше зелені і дерев. У відповідь на це сформувався особливий стиль інтер'єру – екологічний. Його основний принцип – турбота про навколишнє середовище і природі. Дізнайтеся, як використовувати екостиль в інтер'єрі квартири і чим він відрізняється від інших напрямків.

Екостиль в дизайні інтер'єру – особливості та відмінності

Екологічний стиль інтер'єру розвинувся в рамках загальної тенденції до натуральності, у відповідь на активну промислову діяльність людини. А його філософія передбачає не просто використання натуральних матеріалів, але і турботу про навколишнє середовище: повторне використання матеріалів, економію природних ресурсів.
Особливості екостилю в інтер'єрі:
  • Відкриті вільні планування – інтер'єр в екостилі завжди дуже чистий і повітряний.
  • Натуральні матеріали, безпечні для здоров'я людини і природи – дерево, камінь, метал, скло.
  • Природна палітра: білий, пісочний, світло-блакитний, всілякі відтінки зеленого. Виключаються занадто яскраві, кислотні кольори
  • Повторне застосування матеріалів – наприклад, дерев'яні ящики замість стелажів, а винні пляшки – в ролі ваз або оригінальних свічників

Як використовувати екостиль в інтер'єрі квартири

Оформити квартиру в екологічному стилі легко. Головне, черпайте натхнення з природи і не перевантажуйте інтер'єр зайвими деталями.

Оздоблення в екостилі

Головне правило – використовуйте натуральні матеріали і імітацію природної фактури. Наприклад, для стін:
  • шпалери з паперу, бамбука або сизалю. Як варіант, екологічні фотошпалери із зображенням живої природи;
  • облицювання натуральним каменем;
  • панелі з дерева або пробки.
Для стелі підійде побілка чи шпалери під фарбування. Якщо дозволяє висота, використовуйте дерев'яні балки чи натяжну конструкцію з імітацією неба. На підлогу постеліть паркет, а в ванній і на кухні – плитку з натурального каменю чи кераміки.
Подбайте про правильне освітлення. Квартира в екостилі повинна бути дуже світлою. Кращий варіант – широкі вікна, що вільно пропускають світло. Для штучного освітлення вибирайте прості акуратні світильники або точкове підсвічування.

Меблі і декор

Меблі в екостилі обов'язково натуральна, з дерева, бамбука або металу. Обробка повинна бути мінімальною, а ось потертості та інші сліди вторинного використання будуть доречними.
Декор, як і обробка, імітує природну фактуру. Прекрасним доповненням для інтер'єру стануть:
  • натуральні текстильні елементи – з бавовни, льону або рогожки;
  • плетені кошики для фруктів і аксесуарів;
  • кераміка;
  • морська галька;
  • вертикальне озеленення на стіні.
Обов'язкова умова – велика кількість живих рослин. Розставте в кімнатах горщики і вазони з квітами, а кухню прикрасьте свіжою зеленню і прянощами. І пам'ятайте, у природі немає нічого зайвого. Тому не перевантажуйте будинок зайвими деталями і аксесуарами.
Якщо ви вирішите оформити квартиру в екостилі, то не помилитеся. Це комфортний стиль, в якому приємно жити і відпочивати від міської суєти. До того ж його легко використовувати в інтер'єрі – просто проявіть фантазію і щиру любов до природи.