close
Головна » Новини » Як вибрати гарний текстиль для кухні
Як вибрати гарний текстиль для кухні
У багатьох квартирах саме кухня стає осередком затишку і тепла. Тут вся сім'я збирається за вечерею, тут ведуться довгі розмови по душам і влаштовуються чаювання. Щоб кухня була по-справжньому затишною, подбайте про деталі. Красиві фіранки, скатертина на обідньому столі, практичні прихватки для гарячого – саме ці дрібниці роблять інтер'єр завершеним і чарівним. Отже, як вибрати текстиль для кухні та що до нього відноситься?

Кухонний текстиль і стилі інтер'єру

Тканинні елементи повинні поєднуватися між собою та з загальним стильовим рішенням кухні. Наприклад, якщо інтер'єр оформлений в стилі хай-тек, лофт або модерн, то текстиль практично відсутній. Доречні хіба що прості однотонні фіранки, жалюзі або рулонні штори з синтетичних водовідштовхувальних матеріалів.
  • Класичний інтер'єр відрізняється плавними лініями і м'якою непомітною красою. Вибирайте натуральний текстиль в стриманій колірній гаммі (кремовий, золотистий, бежевий) без зайвих прикрас.
  • Прованс – в такій кухні будуть доречні натуральні тканини в клітку або горох, льон, мішковина, а також в'язані гачком вироби.
  • Кантрі – сміливо вибирайте текстиль соковитих життєрадісних відтінків. Подушки, чохли на стільці, фіранки створюють атмосферу сільського затишку і тепла. Вітаються рослинні візерунки, клітка, горошок, а також всілякі оборки і рюші.
  • Скандинавський стиль – такі кухні дуже світлі. Щоб трохи урізноманітнити і прикрасити дизайн, скандинави використовують яскравий натуральний текстиль. Ткана килимова доріжка, строкаті подушки на дивані або кухонних стільцях, світла скатертина з льону або бавовни підкреслить стилістику і зробить дизайн завершеним.

Вибираємо текстиль для кухні правильно

Рекомендуємо починати оформлення кухні з вибору скатертини. Саме вона задає тон і грає роль основного текстильного елемента. Для повсякденного використання краще купити не дуже яскраву скатертину з коротким звисом (близько 20 см) з практичного матеріалу, наприклад, бавовняну з тефлоновим просоченням.
Для урочистих випадків доречні натуральні тканини (по співвідношенню краси і практичності оптимальна бавовна), довгий звис (до 45 см), а також мереживо, вишивка або інший декор.
Скатертина повинна поєднуватися з іншими текстильними елементами – прихватками, подушками або іншими деталями. Враховуйте це при виборі забарвлення або просто купіть нейтральну скатертину, білу або кремову. А щоб урізноманітнити оформлення столу, використовуйте контрастні серветки, раннери і підтарільники.
Також зверніть увагу на інші текстильні елементи, зокрема на:
  • Рушники. Навіть якщо ви звикли користуватися практичними паперовими рушниками, не обійтися і без кількох тканинних. Оптимальний варіант – вафельні, нейтральних світлих відтінків. Вони довговічні, добре вбирають вологу і швидко сохнуть.
  • Прихватки, грілки, кухонний фартух. А також інші милі штучки, які задають настрій і роблять кухню затишною. Краще всього вибрати кілька комплектів в різній колірній гаммі і міняти їх залежно від настрою або сезону.
  • Чохли і подушки на стільці – це не тільки красиво, але і дуже зручно. Вони маскують подряпини і потертості на старих меблів, захищають нові, та й сидіти на них набагато зручніше.
  • Килим. З його допомогою можна виділити обідню зону, захистити покриття для підлоги від ніжок стільців і столу, а також створити яскравий акцент. Ще один варіант – постеліть ткану килимову доріжку в робочій зоні.
При виборі кухонного текстилю звертайте увагу не тільки на його зовнішній вигляд, а й на якість. Адже він частіше брудниться і стирається, піддається впливу високих температур і вологи, тому повинен бути практичним і стійким.