close
Головна » Новини » Інтер'єр у стилі неокласика: особливості та секрети створення
Інтер'єр у стилі неокласика: особливості та секрети створення
19.07.2023

Неокласичний стиль в інтер'єрі продовжує традиції класики, але виглядає більш стримано та функціонально, адаптуючись під сучасні тенденції. Він не вимагає великих просторів та дорогих матеріалів, тому чудово підійде навіть для компактних міських квартир. Розповідаємо, чим відрізняється інтер'єр у стилі неокласика та як оформити простір за його допомогою.


Інтер'єр у стилі неокласика: основні риси, кольорова гама, матеріали

  • Палітра відтінків

Для неокласики характерна світла натуральна палітра, що тяжіє до монохромності. Основні кольори: бежевий, пісочний, сірий, блідо-рожевий. Для акцентів підійдуть пастельні чи благородні темні відтінки.

  • Архітектурні елементи та особливості

Неокласичний стиль тяжіє до симетричності та плавних ліній. Ще один важливий принцип – візуальна чистота та легкість. Високі стелі, невелика кількість меблів і різноманітність вільного простору – це необхідно, щоб інтер'єр не виглядав перевантаженим.

  • Матеріали та оздоблення

Головне правило – оздоблення має виглядати лаконічно і дорого. Тому вибирайте якісні матеріали, в ідеалі натуральні, але допустимі та довговічні замінники. Для стін підійдуть текстильні шпалери, однотонні або із простим малюнком, а також полотна під фарбування. Для оформлення підлоги в кімнатах краще вибрати якісний ламінат, а на кухні та санвузлах – плитку або керамограніт.

  • Меблі

Меблі повторюють класичні лінії, але виглядають легше і не такі монументальні і складні.

Плавні класичні лінії проявляються в вигнутих спинках стільців, закруглених кріслах і диванах, м'яких узголів'ях ліжка.

Як і оздоблення, меблі повинні бути якісними, з довговічних матеріалів: дерева, металу, дорогих оббивних тканин і шкіри.

  • Декоративні елементи

Так як загалом стиль виглядає досить лаконічно, декор допомагає додати виразності та розставити акценти.

Що вибрати:

  • фотографії та картини;

  • антикваріат (свічники, посуд, годинник);

  • дзеркала;

  • натуральний текстиль;

  • декоративні вази та статуетки.


Як використовувати стиль неокласика в інтер'єрі - прийоми та поради

  • Вітальня

Головне правило оформлення – гармонійність та велика кількість вільного простору. У вітальні доречні декоративні елементи, ліпнина на стінах та стелі. Меблі розташовуйте симетрично. Наприклад, диван та два крісла по обидва боки, а також журнальний столик у центрі. Симетрії додадуть і інші парні елементи: два пуфи, комоди або дзеркала.

  • Спальня

Інтер'єр спальні у стилі неокласика виглядає світлим, спокійним та повітряним. Меблів має бути небагато: велике ліжко, шафа, туалетний столик чи крісло для відпочинку. Візуально підкреслюється спальне місце, наприклад, за допомогою м'якого декоративного узголів'я. Розбавити світлу палітру та додати затишку можна за рахунок текстильних елементів та декору.

  • Кухня

Центральне місце на кухні займає гарнітур. Меблі виглядають дорого та стримано. Краще вибрати матові фасади, а стільницю – дерев'яну або з натурального каменю. Зверніть увагу на фурнітуру – вона теж має виглядати презентабельно.

Обідня група включає стіл, квадратний або круглий, і комплект стільців.

Побутова техніка не повинна спадати на очі, тому краще сховати її за фасадами або вибрати моделі, стилізовані під вінтаж.

Стиль неокласика вишукано та гармонійно виглядає в інтер'єрі. При цьому він функціональний, доступніший, ніж класичний, і підійде для оформлення міської квартири.