Часто текстиль підбирається за залишковим принципом, коли основне оздоблення вже завершено. Через це зустрічаються ситуації, коли вироби якісні і підібрані правильно, але інтер'єр не виглядає гармонійним. Розповідаємо про основні помилки текстильного оформлення інтер'єру та про те, як їх уникнути.
Дуже нейтральний інтер'єр
Вибір нейтральних відтінків та однакових однотонних тканин, з одного боку, безпечний – простіше поєднувати кольори, це універсально і не виходить із моди. З іншого боку, такий інтер'єр часто виглядає нудним і неживим.
Як уникнути
Якщо загальне оздоблення виконано у світлих нейтральних відтінках, внесіть різноманітність за допомогою текстилю. Доповніть штори диванними подушками, ковдрою або текстильним настінним панно. При цьому не обов'язково добиватися точного збігу, особливо, якщо тканини візерунчасті – достатньо переклички деяких відтінків.
Намагайтеся використовувати різні фактури - наприклад, велику в'язку, ворсовий килим або грубу фактуру льону.
Занадто строкатий інтер'єр
Інша крайність – поєднувати занадто багато яскравих відтінків та візерунків. Унаслідок цього інтер'єр виглядає кричливим, виникає відчуття візуального шуму.
Як уникнути
Щоб не було перебору яскравих фарб, використовуйте таке співвідношення: 65–70% для основного кольору, 25% для додаткового і ще 5–10% для акцентів.
Щоб не помилитися, використовуйте один орнамент або подібні за кольором або стилем. Акуратно поєднуйте однотонні тканини та візерунчасті. Наприклад, кілька подушок з малюнком прикрасять однотонний диван, але, якщо і покривала, і подушки виконані з однакової строкатої тканини, це буде виглядати важкувато.
Вироби не поєднуються
Часта помилка текстильного оформлення – підбирати елементи незалежно один від одного без розуміння загальної концепції інтер'єру. В результаті навіть якісні вироби не виглядатимуть гармонійно.
Як уникнути
Краще заздалегідь визначитися з тим, як виглядатиме текстиль. Спочатку вирішіть, у якому кольорі, стилі та кількості необхідні вироби, і лише потім підбирайте їх з урахуванням потрібних характеристик. Тканину для штор перед покупкою бажано приміряти безпосередньо на вікні, в конкретному інтер'єрі та освітленні. А килими та інші вироби замовляйте з можливістю відновити, якщо вони не впишуться в інтер'єр.
Не поєднуються відтінки
Навіть якщо є загальна концепція та вироби підібрані правильно, порушити гармонію може неправильна комбінація кольорів. Унаслідок цього відтінки або не поєднуються, або перебивають один одного.
Як уникнути
Скористайтеся кольоровим колом для вибору відтінків. Найкращі схеми:
- Монохромна – використання одного основного кольору з градацією насиченості.
- Контрастна – використання протилежних, контрастних відтінків, один з яких вибирається як основний, а інший – для акцентів. Наприклад, синій та помаранчевий.
- Аналогова – використання близьких відтінків, що доповнюють один одного. Наприклад, пісочний, жовтий та салатовий.
Крім того, гармонійні поєднання кольорів можна шукати по фото готових інтер'єрів, які вам подобаються, або фотографій із зображенням природи – вони завжди гармонійні. Щоб не помилитися з яскравими акцентами кольору, використовуйте їх для невеликих текстильних виробів, які легко замінити.
Коли всі елементи підібрані правильно, текстиль відмінно виглядає в інтер'єрі, додає йому м'якості та затишку. Тому, щоб уникнути помилок, продумуйте оформлення заздалегідь з урахуванням загальної концепції інтер'єру та особливостей приміщення.