Практичність в інтер'єрі – річ не така очевидна, як здається. Багато з матеріалів, які раніше справедливо вважалися непрактичними, вже давно не є такими. Отже, розповідаємо про 5 популярних матеріалів, які даремно вважають непрактичними.
Шпалери в ванній
Багато видів шпалер дійсно чутливі до вологи. Але це не означає, що їх в принципі не можна використовувати у ванній. Адже шпалери – це вигідний, ефектний і простий варіант оформлення стін. Головне правило: використовуйте водостійкі вінілові покриття або склошпалери і подбайте про достатню вентиляцію. Втім, зону контакту з водою краще все ж оформити плиткою.
Тканина на стінах
Мова не про текстильні шпалери, а саме про оформлення стін тканиною. Вважається, що вона збирає пил, швидко вицвітає і чутлива до механічних пошкоджень. Насправді, тканина на стінах практична і довгі роки зберігає привабливість. При цьому текстиль екологічний, а при бажанні його можна навіть зняти зі стіни, випрати і наклеїти назад.
Оформити стіни тканиною можна за допомогою спеціального клею для текстильних шпалер або, натягнувши їх на рейки, вмонтовані зверху і знизу в штукатурку, біля стін. Цей спосіб відмінно маскує нерівності і інші дефекти стін.
Килими і ковролін
Основна претензія до килимових покриттів полягає в тому, що вони швидко накопичують пил і легко брудняться. Але при цьому вони теплі і затишні. А пил осідає на килим і не циркулює в повітрі. Головне, вчасно прибирати і не використовувати такі покриття в тих місцях, де підлога брудниться особливо сильно – наприклад, в передпокої або на кухні. Але великий килим все ж практичніше і краще ковроліну хоча б тому, що при необхідності його можна відвезти до хімчистки.
Пробка
Вона вважається занадто м'якою і чутливою до пошкоджень. Раніше так і було, але тепер пробку покривають більш практичними лаками, завдяки чому вона відмінно витримує вологість, перепади температур і не ковзає. Тому її без проблем можна використовувати навіть у ванній.
Світлі і глянцеві елементи
На таких поверхнях менше видно пил, забруднення і сліди води. А догляд за ними займає не більше часу, ніж за будь-якими іншими. Головне, не допускати розводів і час від часу протирати поверхню ганчіркою з мікрофібри. Зате у глянцевих елементів є велика перевага – вони візуально роблять приміщення світліше, просторіше і легше.
В цілому, практичність того чи іншого матеріалу більше залежить не від нього самого, а від призначення кімнати і конкретних умов у квартирі. Тому навіть несподівані, на перший погляд, рішення, можуть виявитися найвдалішими.