close
Головна » Новини » Як зробити інтер'єр легше – перевірені прийоми і підказки
Як зробити інтер'єр легше – перевірені прийоми і підказки
Повітряний інтер'єр – світлий, просторий, легкий. І щоб його створити, не обов'язково мати великий простір. Є прийоми, які допоможуть зробити будь-який інтер'єр легше. Розповідаємо, як це зробити, а також як посилити ефект від цих прийомів.

Світла палітра

Світлі відтінки дійсно розширюють простір і додають повітря. Але світлий – це не тільки білий, але і безліч цікавих відтінків: блідо-блакитний, лавандовий, світло-м'ятний та ін. До того ж потрібно враховувати, що білосніжний і пастельні відтінки чудово виглядають в просторих світлих приміщеннях. У маленькій кімнаті ефект буде зовсім не таким – краще додати фарб і підкреслити глибину за допомогою акцентів.
Візуально піднімають стелю і додають легкості стіни і стеля, пофарбовані в один колір, або шпалери з ефектом градієнту, що світлішають від підлоги до стелі.

Меблі в тон стін

Завдяки цьому прийому навіть об'ємні меблі не виглядають громіздкими, вони ніби розчиняються в просторі. Але зловживати ним не варто. Щоб погляду було за що зачепитися, і інтер'єр виглядав цікавіше, всі меблі робити в тон стін не потрібно – тільки великі предмети. А невеликі акценти залиште контрастними, вони не обтяжать простір.
Це працює навіть в маленьких приміщеннях – в цьому випадку роль акценту може грати яскраве настінне панно або картина.

Витончені візерунки та принти

Часта порада для маленьких приміщень – відмовлятися від великих візерунків, бо вони з'їдають простір. Насправді на сприйняття малюнка впливає не стільки його розмір, скільки насиченість і колірне рішення.
Тому для невеликих кімнат краще всього підійдуть легкі, графічні візерунки, накреслені тонкими лініями. Головне, щоб візерунок був контрастним по відношенню до фону, а між його елементами залишалося досить місця – в цьому разі ефект легкого повітряного простору буде максимальним.

Дзеркала і глянець

Вішати на стіну дзеркала, щоб розширити простір – приклад добре відомий. Але важливо знати, як їх повісити. Наприклад, на вузькій торцевій стіні витягнутої кімнати дзеркало буде створювати зворотний ефект. Простір буде виглядати ще менш пропорційним. Також враховуйте, що саме буде відбивати ваше дзеркало. Добре, якщо це вікно або велика частина кімнати.
Схожий ефект дають будь-які глянцеві поверхні – вони створюють гарні відблиски і обсяг. Щоб кімната не виглядала холодною, доповніть інтер'єр приємними матовими текстурами.

 Чисті лінії і мінімалізм

Прості форми і текстури, чітка геометрія – найвірніший спосіб створити чистий легкий простір.
Якщо місця зовсім мало, позбавте кімнату від зайвих меблів і декору. Не залишайте нічого зайвого і стежте, щоб в кімнаті залишалося досить вільного місця. Замаскуйте системи зберігання, щоб вони не привертали уваги. Використовуйте меблі-трансформери, вбудовані і модульні системи.
Ці поради допоможуть зробити інтер'єр квартири легким і наповнити навіть невеликі кімнати свіжим повітрям і світлом.